17 Януари, 2026

Руски политици пращат Йосиф Кобзон на "Евровизия" в Украйна

Руски политици пращат Йосиф Кобзон на "Евровизия" в Украйна

Заместник-председателят на фракцията "Справедлива Русия" Олег Нилов предложи Русия да изпрати на конкурса "Евровизия" олигарха Йосиф Кобзон и хор "Александров". Тази година музикалното състезание ще се проведе в Украйна, където пък Кобзон е включен в черния списък на артисти, които не могат да преминават границата. 

Нилов уточни, че Русия се е съгласила да участва отново на конкурса. "Бог да благослови Йосиф Давидович, нека да го изпратим", заяви с патос депутатът, цитиран от ТАСС. 

Нилов уточни, че за първи път "Евровизия" е насрочена за 9-и май, когато Русия празнува Деня на победата. Тази година с избора на руския изпълнител се занимава Първи канал.

Сподели:

Коментари (0)

Китайският изтребител J-15 има скрита „ДНК“ на руската армия

Китайският изтребител J-15 има скрита „ДНК“ на руската армия

J-15 е създаден на базата на съветския Су-33 и е оптимизиран за самолетоносачи със система STOBAR. Самолетът дълго време страдаше от постоянни недостатъци, но това вече се променя

САЩ получиха покана за военни учения на НАТО в Гренландия

САЩ получиха покана за военни учения на НАТО в Гренландия

Генерал-майор Сьорен Андерсен подчерта, че ученията са свързани със „случващото се в Украйна“, като уточни, че досега не е наблюдавал присъствие на руски или китайски кораби в близост до арктическия остров

Наследникът на Рамзан Кадиров катастрофира жестоко и е в тежко състояние

Наследникът на Рамзан Кадиров катастрофира жестоко и е в тежко състояние

„Пътищата към болницата са затворени, тъй като там е докаран Адам, той се намира в реанимация в безсъзнание, както се говори. Какво точно е състоянието на сина на Кадиров, не знаем със сигурност“, разказва събеседник от Грозни