31 Януари, 2026

Руски ракетен обстрел срещу Херсонска област, има убити и ранени

Руски ракетен обстрел срещу Херсонска област, има убити и ранени

Разрушени къщи в град Берислав

Двама души бяха убити, а трима - ранени, при руски въздушни удари днес в Херсонска област, предаде Дарик с позоваване на агенция Асошиейтед прес, която цитира управителя на южния украински регион Олександър Прокудин. 

Той съобщи за неуточнен брой разрушени къщи в град Берислав, на десния бряг на река Днепър, на около 70 километра североизточно от Херсон. Една жена е била убита, а трима души, включително полицай, са били ранени.

67-годишен мъж е загинал в близкото село Лвове.

Русия окупира Херсонска област през март миналата година - малко след началото на пълномащабната си инвазия в Украйна предния месец. Украинските въоръжени сили обаче отвоюваха през ноември частта от региона, разположена на десния бряг на р. Днипро (Днепър).

Руската армия се прегрупира на левия бряг на реката и редовно подлага на обстрел украински селища отсреща, отбелязва АП.

Сподели:

Коментари (0)

Рязък завой: Саудитска Арабия тихомълком подкрепи възможен удар на САЩ срещу Иран  

Рязък завой: Саудитска Арабия тихомълком подкрепи възможен удар на САЩ срещу Иран  

Принц Халид наскоро се срещна с върховния лидер на Иран аятолах Али Хаменей и генерал-майор Мохамед Багери, но днес....По данни на Axios позицията на Рияд на закрити преговори във Вашингтон рязко се е различавала от публичните му изявления за необходимост от деескалация

The Telegraph: Отчаян маньовър: енергийното примирие показа основния проблем на Путин

The Telegraph: Отчаян маньовър: енергийното примирие показа основния проблем на Путин

На Русия ѝ свършват хората, които може да използва като пушечно месо. Руската армия е на ръба на краха

Американското правителство спря работа, Тръмп пак номинира в социалните мрежи

Американското правителство спря работа, Тръмп пак номинира в социалните мрежи

В публикация в собствената си платформа Truth Social американският президент съобщи, че номинира икономиста Брет Мацумото, който в момента е съветник в Белия дом, за комисар на BLS, предаде АФП.