18 Юли, 2026

Руски ракетен удар в Краматорск, четиричленно семейство е под развалините

Руски ракетен удар в Краматорск, четиричленно семейство е под развалините
Снимка: архив

Десетки спасители са на мястото на удара

Четирима цивилни в Краматорск вероятно са загинали, след като Русия е изстреляла ракети по източния украински град, заяви областният управител.

Спасителите търсят оцелели сред развалините.

Губернаторът Вадим Филашкин каза, че Русия е изстреляла три ракети по града, съобщи "Киев Индипендънт".

„Вероятно четиричленно семейство, включително тийнейджъри на 14 и 16 години, са под развалините на една от къщите“, каза той в публикация в Telegram.

Десетки спасители са на мястото на удара. Те работят под светлината от лампи, използвайки ръцете си и лопати.

Екипите от време на време изключват светлините, захранвани от генератори, за да се ослушват за признаци на живот.

Краматорск се намира на около 20 километра от фронтовата линия в Източна Украйна. Той беше подложен на многократни руски атаки от началото на войната преди две години, включително удар през април 2022 г. на гарата в града, при който загинаха повече от 60 души.

Сподели:
САЩ и Иран размениха атаки: Ударени са военни цели и инфраструктура

САЩ и Иран размениха атаки: Ударени са военни цели и инфраструктура

Бахрейн, Саудитска Арабия, Кувейт и Йордания съобщиха, че са прихванали ирански ракети и дронове

Тръмп се възмути за дима, идващ от горските пожари в Канада, заплаши с мита

Тръмп се възмути за дима, идващ от горските пожари в Канада, заплаши с мита

Гъстият дим от горски пожари, издигащ се от Канада и Северна Минесота, предизвика предупреждения за нездравословно качество на въздуха в страната. Към събота в Канада е имало 937 активни пожара.

Украинска атака над руски логистичен център: 7 са убити, съобщават в Русия

Украинска атака над руски логистичен център: 7 са убити, съобщават в Русия

370 дрона са били изстреляни в посока Московска област през нощта, съобщи кметът на Москва Сергей Собянин в събота

Коментари (0)