8 Юни, 2026

​Руски разузнавателен кораб доближил бреговете на САЩ

Руският разузнавателен корабът "Виктор Леонов" се намира недалеч от база на подводници на американския флот в щата Кънектикът, съобщи телевизия "Фокс нюз".

Той бил забелязан във вторник в международни води край източното крайбрежие на САЩ. Вчера той се доближил на 65 километра от брега. Корабът не е навлизал в териториалните води на САЩ и се намира в режим на патрулиране.

Този тип кораби служат за прихващане на радиосъобщения, различни видове комуникации и за изучаване на параметри на сонари.

Информацията за появата на "Виктор Леонов" край американския бряг дойде в деня, в който американското военно командване в Европа съобщи за опасно прелитане на руски бойни самолети край разрушителя "Портър", намиращ се в Черно море. 

Също вчера стана ясно, че Русия е въвела нов вид крилата ракета със среден обсег, която е забранена от международен договор.

Сподели:
9 страни трупат ядрени арсенали в нова надпревара по въоръжаване

9 страни трупат ядрени арсенали в нова надпревара по въоръжаване

Това преобръща десетилетни усилия за намаляване на броя и ролята на ядрените оръжия – дори когато рисковете от грешни изчисления и ескалация нарастват, се съобщава в годишната оценка на Стокхолмският международен институт за изследване на мира

Петролът Brent скочи рязко след ново напрежение в Близкия изток

Петролът Brent скочи рязко след ново напрежение в Близкия изток

Ислямската република предприе нови атаки срещу ключови съоръжения във военновъздушните бази Неватим и Тел Ноф в Израел като ответна реакция на ударите по няколко ирански града по-рано на 8 юни

Старт на преговорите в Кайро за напредъка по крехкото примирие в Газа

Старт на преговорите в Кайро за напредъка по крехкото примирие в Газа

В срещите са ангажирани посредниците Египет, Катар и Турция, както и представители на редица палестински организации. Целта е да бъде даден тласък на преговорите по втория етап от споразумението за прекратяване на огъня.

Коментари (0)