4 Февруари, 2026

Руски боен кораб е ударен край Босфора, потъва след сблъсъка

Руски боен кораб е ударен край Босфора, потъва след сблъсъка

Разузнавателният кораб на Черноморския флот на Руската федерация „Лиман“ е получил пробойна след сблъсък с плавателен съд. Инцидентът се е случил днес на около 40 км северозападно от Босфора. Това съобщиха от Министерството на отбраната в Москва, предава Интерфакс. Корабът потъва, но има надежда да бъде спасен.
„Сред екипажа няма пострадали. Той се бори за спасяването на кораба“, уточниха от военното ведомство в руската столица. 
„Лиман“ се е сблъскал с плавателния съд „Ашот-7“. Неговата принадлежност към момента се установява, допълниха от министерството. На място е изпратен спасителен екип.
Същевременно според турските медии 15 души са в неизвестност след инцидента във водите на Черно море. Съобщава се за 45 спасени руски военнослужещи. 
Сподели:

Коментари (0)

Прокуратурата поиска 20 години зад решетките за отстранения кмет на Истанбул - Имамоглу

Прокуратурата поиска 20 години зад решетките за отстранения кмет на Истанбул - Имамоглу

От Народнорепубликанска партия обвиняват правителството на Турция в опит за отстраняване на Имамоглу от президентската надпревара. Президентските избори в страната трябва да бъдат проведени през 2028 г.

Рубио: Ново споразумение за ядрените оръжия с Русия трябва да обхваща и Китай

Рубио: Ново споразумение за ядрените оръжия с Русия трябва да обхваща и Китай

Държавният секретар на Съединените щати каза това часове преди изтичането на историческия договор Нов СТАРТ между Съединените щати и Русия

Мъжът, опитал се да убие Доналд Тръмп, получи доживотна присъда

Мъжът, опитал се да убие Доналд Тръмп, получи доживотна присъда

Райън Раут беше признат за виновен по 5 обвинения през септември, след като направи неуспешен опит сам да се защитава в съда. Съдия Канън постанови доживотен затвор, както и допълнителни дълги присъди по останалите обвинения.