17 Май, 2026

Руски съд конфискува активи на УниКредит на стойност 462,7 млн. евро

Руски съд конфискува активи на УниКредит на стойност 462,7 млн. евро

Руски съд нареди да бъдат конфискувани активите, сметките, имуществото и дяловете в дъщерни дружества на УниКредит, като част от съдебно дело, което засяга италианската банка.

Решението на арбитражния съд в Санкт Петербург обхваща ценни книжа, недвижими имоти и сметки на УниКредит на стойност 462,7 млн. евро, както и 100% от акциите в УниКредит Лизинг и УниКредит Гарант, предаде Ройтерс.

УниКредит е една от банките-гаранти по договор за изграждане на завод за преработка на газ в Русия с германската Linde, който беше прекратен поради западните санкции.

Съдът се произнася по иск на руското дружество RusChemAlliance, което иска 443,8 млн. евро от UniCredit по банкови гаранции, предоставени през 2021 г., плюс 4,47 млн. евро неустойки.

Подчертавайки рисковете от правенето на бизнес в Русия след налагането на западните санкции заради войната в Украйна, италианската банка беше посочила в доклада си за 2023 г., че е била съдена в съд в Санкт Петербург от руска енергийна компания за претенции по гаранции на обща стойност 444 млн. евро.

В доклада се посочва, че руската компания, чието име не се споменава, е усвоила гаранциите, като е предявила претенции за плащане към УниКредит. Кредиторът не е могъл да ги изпълни поради санкциите на ЕС. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Италия, Гърция, Малта и Кипър предупредиха за нова миграционна вълна

Италия, Гърция, Малта и Кипър предупредиха за нова миграционна вълна

Никос Христодулидис, Кираиакос Мицотакис, Джорджа Мелони и Робърт Абела, разговаряха по важната тема в Агиа Напа, където се проведе неформална среща на върха на ЕС

Потвърдиха случай на хантавирус в румънския град Арад

Потвърдиха случай на хантавирус в румънския град Арад

Пациентът е дал положителен тест за хантавирус и е настанен в инфекциозното отделение. Съобщава се, че той не е пътувал в чужбина.

Най-малко 3-ма загинаха при масирана атака с дронове срещу Москва, съобщи Русия

Най-малко 3-ма загинаха при масирана атака с дронове срещу Москва, съобщи Русия

Украинският президент Володимир Зеленски заяви на 15 май, че страната му засилва ответните удари, ден след руска атака срещу Киев, при която загинаха 24 души