17 Март, 2026

Цачева: Остават доста въпроси без отговори по оттеглянето на Великобритания

Цачева: Остават доста въпроси без отговори по оттеглянето на Великобритания

Цецка Цачева

Брекзит без сделка е все по-вероятен, изтъкна правосъдният министър

Надеждата умира последна. Така правосъдният министър Цецка Цачева коментира пред правната комисия варианта Великобритания да напусне общността без договор. Оттеглянето на Обединеното кралство без сделка става все по-вероятно, заяви тя.

След днешното заседание на Министерския съвет е проведена среща с мисията на ЕС. Всеки министър е задавал въпроси.

Цецка Цачева се е интересувала за международното правно сътрудничество. С Великобритания сме страни по редица международни правни договори. За мен остават още доста въпроси без отговори, изтъкна правосъдният министър.

Припомняме, по-рано на заседание на МС правителството прие План за действие на Република България за прилагане на Споразумението за оттегляне на Обединеното кралство (ОК) Великобритания и Северна Ирландия от ЕС, както и План за действие на Република България за оттегляне на Обединеното Кралство от ЕС без Споразумение.
Сподели:

Коментари (0)

Денков не разбирал "драмата"  с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Денков не разбирал "драмата" с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Попитан защо Бойко Рашков води листа в София Николай Денков посочи, че 25 МИР е място, където стават тежки сблъсъци

 Финансовата комисия прие на второ четене удължителния закон за бюджета

 Финансовата комисия прие на второ четене удължителния закон за бюджета

Приемането му ще позволи на страната да работи в продължение на три месеца след 31 март.

Решено: Явор Божанков не влезе в листите на ПП-ДБ

Решено: Явор Божанков не влезе в листите на ПП-ДБ

Решението е взето след категоричния отказ на ПП Божанков да участва в предстоящите парламентарни избори