16 Януари, 2026

Руски удари по Лвов и Харков

Руски удари по Лвов и Харков

След ударите по столицата Киев днес Русия атакува украинските градове Лвов в западната част на страната и Харков в източната, съобщиха официални лица.

"В Лвов има експлозии", заяви кметът Андрий Садовий в изявление в социалните мрежи, призовавайки жителите да останат в убежищата, докато кметът на Харков Игор Терехов заяви, че е имало "ракетна атака" срещу града и че информацията за евентуални жертви се уточнява. /БГНЕС, АФП
Сподели:

Коментари (0)

Мачадо: Ще стана президент на Венецуела, когато настъпи подходящият момент

Мачадо: Ще стана президент на Венецуела, когато настъпи подходящият момент

„Имаме мисия и ще превърнем Венецуела в земя на благодатта. Вярвам, че ще бъда избрана за президент."

Италия след заплахите на Тръмп към Гренландия: Арктика трябва да е приоритет за ЕС и НАТО

Италия след заплахите на Тръмп към Гренландия: Арктика трябва да е приоритет за ЕС и НАТО

Мнистърът на отбраната Гуидо Крочето подчерта необходимостта от координация в рамките на НАТО, а не от демонстративни действия.

Правната комисия одобри  на първо четене  законопроекта на ГЕРБ за закриване на Антикорупционната

Правната комисия одобри на първо четене законопроекта на ГЕРБ за закриване на Антикорупционната

А предлагат създаване на изцяло нов орган – Комисия за превенция на корупцията и конфликта на интереси