14 Февруари, 2026

Руските сили се прегрупират, за да засилят атаките си на изток

Руските сили се прегрупират, за да засилят атаките си на изток

Русия пренасочва подкрепление между 1200 и 2000 войници от Грузия

Руските сили в Украйна се прегрупират, за да засилят атаките си в източната част на страната. Това показват  последните оценки на НАТО.

Великобритания твърди, че Русия пренасочва подкрепление между 1200 и 2000 войници от Грузия към Украйна.

В поредното си видео обръщение, президентът Володимир Зеленски каза, че ситуацията в Южна Украйна и Донбас остава изключително сложна. Той потвърди, че Русия струпва нови войски около обсадения град Мариупол. Според него украинските сили са изтласкали руските войски от Киев и Чернигов.
Москва каза, че тези два града вече няма да бъдат във фокуса на атаките, а вместо това Русия ще пренасочи усилията си към Донбас в Източна Украйна.

В обръщението си президентът обяви, че е уволнил двама висши членове на украинската служба за национална сигурност, а руските войски Зеленски описа с особено цветист език.

„През целия март и петте дни на февруари нашествениците се опитват да проникнат в дома ни от различни посоки – от земята, от небето, от морето. Те пълзят, летят, плават. Имат толкова много зло, толкова много жажда за унищожение, че ни напомнят не за хора, а за нещо отвъдно. Чудовища, които горят и грабят, които атакуват и са склонни да убиват. Някакви адски химери”, каза украинският президент.
Сподели:

Коментари (0)

Мерц: С  Еманюел Макрон преговоряме за ядрен чадър над Европа

Мерц: С Еманюел Макрон преговоряме за ядрен чадър над Европа

„Проведох поверителни разговори с френския президент относно европейското ядрено възпиране“, каза германският канцлер при откриването на Мюнхенската конференция по сигурността

Тръмп: Хората, които са начело на страните от НАТО са мои приятели

Тръмп: Хората, които са начело на страните от НАТО са мои приятели

"САЩ са дълбоко обвързани с Европа и нашето бъдеще винаги е било свързано и ще продължи да бъде“, заяви по-рано държавният секретар Марко Рубио

 Марко Рубио и Фридрих Мерц обсъдиха усилията за слагане на край на войната в Украйна

Марко Рубио и Фридрих Мерц обсъдиха усилията за слагане на край на войната в Украйна

Според информацията от американския Държавен департамент Рубио е приветствал и стъпките, предприети от Берлин за укрепване на трансатлантическия алиан