Руските военни са избягали
Бойци от легиона "Свобода за Русия" взеха под пълен контрол руското селище от градски тип Теткино. Това стана по време на днешни рейд в руската Курска област, предаде Униан.
От легиона съобщават, че към момента Теткино е изцяло под контрола на освободителните сили. Руските военни са избягали от своите позиции, изоставяйки техниката.
"Путиновата армия стремително напуска селото, оставяйки позициите си, изоставя тежката техника", се казва в съобщението.
Легионерите публикуваха и заснето от дрон видео, на което се вижда ситуацията в Теткино.
Превод Faktor.bg
-
Янева
22:06, 8 Май, 2025Много им се иска на някои това да е вярно!
-
Георгиев
22:05, 8 Май, 2025Мокри сънища! Кого заблуждавате с тия статии!?
Още от Свят
Тръмп: САЩ са готови и способни да помогнат на Венецуела след двете земетресения
„Наредих на всички агенции на нашето правителство да се подготвят да действат бързо"
Туск призова за европейско единство срещу цивилизационната конфронтация на Русия и Беларус
Туск подчерта, че Полша ще направи всичко възможно да защити единството на Европа в подкрепата за Украйна
Мощно земетресение е регистрирано в Япония - 6,9 по Рихтер
„В момента няма информация за човешки жертви, но ще продължим да наблюдаваме и оценяваме ситуацията по отношение на щетите"