31 Януари, 2026

Нацисткият режим на Путин издирва за да арестува популярния опозиционер Александър Невзоров

Нацисткият режим на Путин издирва за да арестува популярния опозиционер Александър Невзоров

Александър Невзоров

Популярният журналист е обвинен в разпространяването на неверни постове за войната в Украйна

Министерството на вътрешните работи обяви за издирване популярния журналист Александър Невзоров. Телевизионният водещ и един от най-ревностните критици на агресора Путин и неговия режим е заподозрян в разпространение на невярна информация за руската армия, съобщава "Радио Свобода".

Към този момент Невзоров се намира в чужбина. Срещу него е образувано наказателното дело на 22 март.

Невзоров е преследван за постове в социалните мрежи относно обстрела на родилен дом в Мариупол от руски военни, който журналистът ги нарече умишлени. Той подчертава, че подобни действия на руските военни срещу цивилни граждани и обекти може да се счита за военно престъпление.

Съвсем закономерно руските военни отричат, че умишлено са обстрелвали цивилни цели. Те упорито твърдят, че тези атаки са били насочени единствено към украинските военни обекти. Твърденият им обаче са опровергани от редица видеоматериали и информации на чуждестранни агенции, които недвусмислено показват, че обект руските обстрели са били именно цивилни обекти и невинни украински граждани.

Вижте ТУК един от последните анализи на Александър Невзоров за войната в Украйна. 

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Бойко Борисов: С министър-председателя на Хърватия  обсъдихме  прехода на страните ни от националните валути към еврото

Бойко Борисов: С министър-председателя на Хърватия обсъдихме прехода на страните ни от националните валути към еврото

"По време на разговора подчертах, че регулаторите работят активно, извършват се постоянни проверки и има засилен контрол, за да се гарантира защита на потребителите", пише той

Кремъл вижда малко шансове за пробив в мирните преговори с Украйна

Кремъл вижда малко шансове за пробив в мирните преговори с Украйна

Руските власти са обезпокоени от финансовия натиск: допълнителните разходи за войната могат да увеличат бюджетния дефицит с 1,2 трилиона рубли (16 млрд. долара).

Специалният пратеник на Путин пак е в Маями, ще мъти главата на администрацията на Тръмп

Специалният пратеник на Путин пак е в Маями, ще мъти главата на администрацията на Тръмп

Пътуването на Дмитриев е с работен характер и предвижда редица контакти с представители на американската власт.