16 Февруари, 2026

Русия атакува болница в Киев: един загина, двама са в тежко състояние

Русия атакува болница в Киев: един загина, двама са в тежко състояние

Снимка: ДСНС, Киев

По данни на Националната полиция в Украйна, мъж, роден през 1995 г., който е бил лекуван в болница, е починал

В нощта на 5 януари руснаците предприеха поредна атака срещу Киев, причинявайки разрушения, загина човек, двама са в болница в тежко състояние

Актуализирано в 7:17 ч. Кметът на Киев Виталий Кличко съобщи, че 16 от 26-те пациенти в частна клиника са били преместени в общински болници в столицата. От тримата ранени при нападението двама са настанени в лечебни заведения в тежко състояние.

Актуализирано в 7:30 ч. По данни на Националната полиция, мъж, роден през 1995 г., който е бил лекуван в болница, е починал.

Сред ранените е 42-годишна жена, на която е оказана помощ на място, и две жени на 77 и 97 години, които са настанени в лечебни заведения.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Стармър: Трябва да ускорим нарастването на разходите за отбрана

Стармър: Трябва да ускорим нарастването на разходите за отбрана

Правителството сега проучва начини за постигане на целта от 3% до 2029 г.

Хърватия отказа да транспортира руски петрол до Унгария и Словакия

Хърватия отказа да транспортира руски петрол до Унгария и Словакия

По-рано днес унгарският външен министър Петер Сиярто заяви, че Будапеща и Братислава са поискали съдействие от Хърватия за осигуряване на руски петрол чрез тръбопровода „Адриа“

Иран: Позицията на САЩ се е придвижила към по-реалистична

Иран: Позицията на САЩ се е придвижила към по-реалистична

Последните разговори се провеждат на фона на повишено напрежение, след като Вашингтон разположи ударна група самолетоносач в Персийския залив