Става дума за жена, добре позната в руската диаспора
Руска гражданка е била арестувана по подозрение в шпионаж, съобщи датското разузнаване.
Става дума за жена, добре позната в руската диаспора, предаде АФП.
В изявление на разузнавателната агенция PET се казва, че руската гражданка е била арестувана южно от Копенхаген и е заподозряна, че е "дала възможност на чужда разузнавателна служба да действа в Дания".
Очаква се заподозряната да бъде освободена след разпита, но "случаят все още се разследва и PET няма повече коментари".
От PET подчертават, че случаят не е "свързан с неотдавнашните избори за Европейски парламент", а се отнася до медийни съобщения за руски държавен инвестиционен фонд.
Датската обществена телевизия DR и други европейски партньорски медии наскоро публикуваха репортажи за руския фонд "Правфонд".
Според документите, събрани от DR, фондът, създаден от руските власти, е заподозрян във финансиране на проекти за дезинформация. /БГНЕС
Още от Свят
САЩ обяви нова морска блокада на Иран
Три танкера са ударени в Ормузкия проток. За трета поредна нощ Иран и Съединените щати си разменят удари.
Франция чества деня на Бастилията, български гвардейци ще маршируват в Париж
На парада освен силно европейско присъствие на лидери, ще участват украински военнослужещи, както и представители на българската Национална гвардейска част
Йордания успя да спре изстреляните от Иран ракети
По-рано Корпусът на гвардейците на ислямската революция заяви, че е нанесъл удари с ракети и безпилотни летателни апарати по използваната от САЩ авиационна база "Принц Хасан“ в Йордания