30 Април, 2026

Руснаци са проникнали в албанско военно предприятие, има ранени

Руснаци са проникнали в албанско военно предприятие, има ранени

Трима чужденци, сред които двама руски граждани и един с украински паспорт, са се опитали да влязат във военен завод в град Грамши в Централна Албания. При намесата на военнослужещите те са напръскали лицата им със спрей и сега двама души от охраната са настанени в болница с опасност да изгубят зрението си. Това съобщи "Ройтерс", цитирайки албанското министерство на отбраната във връзка с инцидента, станал в 17:40 вчера край град Грамши (или Грамш).

Според версията на министерството пазач на военния завод забелязал подозрително поведение на мъж, влязъл на територията и правещ снимки. Военнослужещите забелязали и двама души извън охраняваната зона - мъж и жена, които "придружавали" задържания. Скоро и те са били задържани, посочиха от албанското министерство на отбраната.

Властите дават данни само за възрастта им и инициали. Порталът Albania Daily News, позовавайки се на полицията, уточни, че това са 23-годишният Михаил Зорин и 33-годишната Светлана Тимофеева.
Сподели:

Коментари (0)

Зеленски подписа законите за удължаване на военното положение и всеобщата мобилизация

Зеленски подписа законите за удължаване на военното положение и всеобщата мобилизация

Съгласно тях действието на военното положение и мобилизацията в Украйна е удължено до 2 август 2026 година.

Дронове поразиха една от стратегическите руски петролни рафинерии на 1500 км от Украйна

Дронове поразиха една от стратегическите руски петролни рафинерии на 1500 км от Украйна

"Днес в рафинерията „Лукойл-Пермнафтооргсинтез“, разположена на повече от 1500 км от Украйна, гори пожар“, заяви СБУ

Задържаха 15 френски граждани от пътуваща към Газа флотилия

Задържаха 15 френски граждани от пътуваща към Газа флотилия

„Нашият основен приоритет е сигурността на нашите граждани“, заяви говорителят на френското външно министерство Паскал Конфаврьо по време на пресконференция