13 Юли, 2026

Смут в Кремъл: Изгонили министрите Лавров и Белоусов от залата в Пхенян преди влизането на Путин

Смут в Кремъл: Изгонили министрите Лавров и Белоусов от залата в Пхенян преди влизането на Путин
Двамата лидери демонстрират близост и разбирателство, снимка: БГНЕС/ЕРА

По време на посещението на руската делегация начело с Владимир Путин в Северна Корея се стигна до интересен момент, който не се понрави на гостите.

В залата за преговори в Пхенян руската делегация беше изгонена, а причината се корени в различните протоколни процедури на двете държави.

Външният министър на Русия Сергей Лавров и военният министър Андрей Белоусов бяха заели местата си, когато севернокорейски дипломати им казаха, че трябва да излязат. Причината: според протокола на Пхенян на масата първо трябва да седнат държавните лидери Ким Чен Ун и Владимир Путин.

В Русия практиката е точно обратната. В Русия е обичайно президентът и ръководителите на други държави да влизат в залата едва след като всички участници вече са заели местата си, разположили са документи и са се подготвили за началото на срещата. Тази процедура е удобна и позната на членовете на руската делегация.

Северна Корея обаче има различен протокол. Според местните правила делегацията влиза в залата едва след като държавните глави са влезли в стаята. Право на всяка страна е да установи свои собствени традиции и правила на протокола, пишат Факти.бг.

Сподели:
Съдът по правата на човека в Страсбург се заема с делото на Люпчо Георгиевски в Битоля

Съдът по правата на човека в Страсбург се заема с делото на Люпчо Георгиевски в Битоля

Като последен свидетел на защитата по делото по собствено желание се яви бившият премиер на Република Северна Македония Любчо Георгиевски

САЩ поразиха иранска база за поддръжка на подводници и кораби

САЩ поразиха иранска база за поддръжка на подводници и кораби

“Ударите през изминалата нощ намалиха способността на Иран да продължи да атакува търговски кораби”

Двамата българи, шпионирали за Русия, са пристигнали от Великобритания още преди месец

Двамата българи, шпионирали за Русия, са пристигнали от Великобритания още преди месец

Очаква се да се върнат и останалите четирима осъдени, защото в момента Великобритания води политика за намаляване на присъдите за чужденци

Коментари (0)