21 Декември, 2025

Руснаците въведоха сух режим в новата столица на "своята" Херсонска област

Руснаците въведоха сух режим в новата столица на "своята" Херсонска област

"В град Геническ е наложен "сух закон", а окупационните власти са иззели и изнесли алкохола от складове, магазини, ресторанти и други заведения за обществено хранене".

Това става ясно от доклада на Генералния щаб на украинската армия за състоянието на бойните действия за деня, предаде Би Би Си. Тази информация също не може да бъде потвърдена, уточнява агенцията.

Украинският град Геническ беше определен от руските агресори за незаконно анексирания Херсон след загубата на едноименния областен център от ВСУ.

Въпреки това Русия продължава да обстрелва в няколко посоки. Като само в  Слобожанското направление са регистрирани 23 артилерийски обстрела. На обстрел са подложени и В други посоки - най-вече в близост до линията на съприкосновение

Сподели:

Коментари (0)

Руски войски отвлякоха около 50 жители от украинската Сумска област

Руски войски отвлякоха около 50 жители от украинската Сумска област

Руските сили незаконно са задържали около 50 цивилни – жители на село Храбовске – като са ги държали без достъп до комуникации и без подходящи условия. На 20 декември те са били насилствено отвлечени в Русия.

Макрон пристигна в ОАЕ, за да празнува Коледа с френските войници

Макрон пристигна в ОАЕ, за да празнува Коледа с френските войници

Френският президент традиционно прекарва празничния период в края на годината с френски военни, разположени зад граница, като в Обединените арабски емирства те са над 900

Пратеникът на Русия: Западни медии тласкат към война и спъват мирния план на Тръмп

Пратеникът на Русия: Западни медии тласкат към война и спъват мирния план на Тръмп

„Нека признаем съществуването на добре финансирана и координирана кампания за подстрекаване към война в медиите на САЩ, Обединеното кралство и ЕС, насочена към подкопаване на мирния план на президента Тръмп."