25 Февруари, 2026

С 3 ракети HIMARS са били убити 65 и ранени още 300 окупатори

С 3 ракети HIMARS са били убити 65 и ранени още 300 окупатори

Ударът е бил насочен към полигон на руски военни, които са очаквали своя командир

Руските военни кореспонденти в т.нар. Z "Телеграм" - канали съобщиха за удар по руски военен полигон в окупираната Донецка област. Полигонът се намира в село Трудовск. Твърди се, че загиналите са 65, а ранените над 300, пише "Сега". В "Телеграм" се появиха снимки, които по етични съображения не публикуваме. Ударът е нанесен с три ракети HIMARS.

На 20 февруари около 9 ч. е нанесен ракетен удар по полигона. Каналът "Досье шпиона" пише, че по същото време там се е провеждало обучение на военнослужещи от 39-а гвардейска мотострелкова бригада. Войниците са били построени на плаца в очакване на генерал-майор Олег Мойсеев, командир на 29-а армия. Каналът "Тринадцатый" твърди, че войниците са били под строй по нареждане на Мойсеев, "той погуби момчетата". Все още няма потвърждение от руска страна. 

 
Сподели:

Коментари (0)

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

Моди: Индия стои твърдо зад Израел

Германия купува дронове камикадзе за своята армия

Германия купува дронове камикадзе за своята армия

Първата германска военна структура, която ще бъде оборудвана с новите системи, ще бъде групата на Бундесвера в Литва

Липсват важни разпити на ФБР по казуса „Епстийн“ - включително с обвинения срещу Тръмп

Липсват важни разпити на ФБР по казуса „Епстийн“ - включително с обвинения срещу Тръмп

В доказателствените регистри фигурират около 325 протокола от такива разпити - над от 90 от тях обаче липсват сред публикуваните от Министерството на правосъдието файлове