25 Декември, 2025

Дарители събраха 200 хил. лева - гаранцията на Благомир Коцев за излизане от ареста

Дарители събраха 200 хил. лева - гаранцията на Благомир Коцев за излизане от ареста

Снимка: БГНЕС

Въпреки публикациите за събраната вече сума, през последните минути в тази платформа, където може да се проследяват събраните средства на живо, бързо продължават да се трупат още пари

200 000 лева - сумата, която беше определена от Варненския окръжен съд за парична гаранция, срещу която Благомир Коцев да напусне ареста и да се прибере при семейството си, е събрана

Това съобщи Манол Пейков от "Продължаваме промяната" в своя профил във фейсбук.

"Към 23:00 (4 часа и половина след началото на кампанията) във Фондация "Манол Пейков и приятели" са събрани малко над 176,600 лева от над 1,500 дарения", посочи той.

"Междувременно в Platformata актьорът Филип Буков е събрал малко над 65,000 лева", допълва Пейков.

Справка на бТВ установи, че въпреки публикациите за събраната вече сума, през последните минути в тази платформа, където може да се проследяват събраните средства на живо, бързо продължават да се трупат още такива. Малко след 00:00 часа те вече са малко над 70 000 лева. Повечето дарители са изпратили суми между 10 и 100 лева.

По думите на Манол Пейков се очаква още утре Благомир Коцев да се прибере при семейството си.

Според закона той е подсъдим и може да излезе на свобода, когато внесе сумата и ако държавното обвинение не оспори съдебното решение. От прокуратурата обясниха по-рано, че ще все още не се решили дали ще обжалват.

От "Продължаваме промяната" също обявиха на страницата си във Фейсбук - позовавайки се на информация от семейството на Благомир Коцев, че средствата за гаранцията му са осигурени.

Чрез дарителските кампании, обявени от Филип Буков и Манол Пейков, са събрани над 240 000 лева само за 5 часа благодарение на над 2500 дарители.

"Когато гаранцията се възстанови, средствата, събрани за Благо, ще бъдат дарени за смислени и обединяващи каузи! Това е силата на общността", посочват близките на Коцев.

След 5 месеца в различни арести варненци посрещнаха днес Благомир Коцев пред Съдебната палата. 

Сподели:

Коментари (1)

  • 09:44, 28 Ноември, 2025

    Все някога рестото се връща. Висяха по площадите и вземаха пари,а сега ще дават.Прости психясали парцали

    Отговор
Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Докато Северозападът и планините потъват в сняг, леден дъжд и силен вятър застрашават трафика в останалата част от страната – температурите падат до минус 4 градуса още по обяд.

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина