17 Май, 2026

Гръцки анархисти плашат с "кръвпролития" протест за името на Македония

Гръцки анархисти плашат с "кръвпролития" протест за името на Македония

Снимка: foxnews

Гръцката опозиция заяви, ако се стигне до насилие, вината ще носи Ципрас

"На 4-ти февруари може да се стигне до проливане на кръв". Това предупреждение отправи гръцката групировка "Рубикон", която се счита за анархистка организация. В неделя, 4-ти февруари, в центъра на Атина ще бъде организиран протест за "защита на името Македония". Протестът е подкрепен основно от крайно десни и десни формации. Част от църквата също подкрепи екстремистката проява, предаде "Нова".

"4-ти февруари е нашият ден и няма да мине без проливане на кръв. Няма да позволим фашисти да ни провокират", се казва в съобщение на "Рубикон" в социалните мрежи.

Според Андонис Георгиадис от "Нова демокрация" чрез заплахите "Рубикон" се опитва да намали броя на участниците в протеста. "Ако на площад "Ексахия" маскирани попречат да достигнем до площада и се стигне до насилие, отговорност за това ще носи лично премиерът Алексис Ципрас", каза още Андонис Георгиадис. 

Сподели:

Коментари (0)

Обща стачка в Италия, синдикатите настояха за спиране на военните разходи

Обща стачка в Италия, синдикатите настояха за спиране на военните разходи

В протеста се включват редица сектори - от железопътния транспорт до обществената администрация, без участитето на въздушния транспорт

Вдигнаха изтребители на НАТО заради дрон навлязъл в Латвия

Вдигнаха изтребители на НАТО заради дрон навлязъл в Латвия

Смята се, че заблудени дронове навлизат във въздушното пространство на балтийските страни, когато руските сили за ПВО отбрана заглушават украинските безпилотни летателни апарати, атакуващи цели в северозападна Русия

Украйна отвръща на удара: Пожари в петролна станция, летище Шерметиево и технопарк край Москва

Украйна отвръща на удара: Пожари в петролна станция, летище Шерметиево и технопарк край Москва

Украинските служби за спешна помощ съобщиха, че масираната руска атака с ракети и дронове, която разтърси столицата Киев на 14 май, е отнела живота на най-малко 21 души - три от тях са деца