16 Юни, 2026

С разпит на свидетели тръгна днес делото срещу Мирослав Боршош

С разпит на свидетели тръгна днес делото срещу Мирослав Боршош
Мирослав Боршош

До него на подсъдимата скамейка застава и председателят на Съвета на директорите Валентин Кръстев

С разпити на свидетели продължава делото срещу бившия изпълнителен директор на НДК Мирослав Боршош и бившия председател на Съвета на директорите Валентин Кръстев. 

Според прокуратурата, двамата са изразходвали не по предназначение близо 3,5 милиона лева от отпуснатите пари за ремонта на НДК. Мирослав Боршош е обвинен в длъжностно присвояване в особено големи размери, умишлена безстопанственост и сключване на множество неизгодни сделки. 

До него на подсъдимата скамейка застава и председателят на Съвета на директорите Валентин Кръстев. Обвиненията срещу него са за принуда чрез заплаха на трима служители на НДК. Те са били назначени за членове на комисията по провеждане на обществената поръчка за ремонта на НДК. Според събраните от прокуратурата доказателства, Кръстев ги накарал със заплахи да подпишат протокол, за да се занижат техническите показатели на едни от участниците и да се завишат - на друг кандидат. Срещу тях съдът допусна иск от страна на НДК за около 500 000 лева и от финансовото министерство за близо 3,5 млн. лева. 

Сподели:
Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Съдопроизводството е започнало по обвинителен акт на Софийската градска прокуратура, внесен в съда през юни

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Повод за острата реакция стана гостуването на арх. Иван Шишков в сутрешния блок на bTV, където организацията критикува пълното отсъствие на неудобни въпроси от страна на водещите

Бивш член на ВСС, близък до Цацаров и Гешев, може да оглави временно Националното следствие

Бивш член на ВСС, близък до Цацаров и Гешев, може да оглави временно Националното следствие

Други четирима са потенциалните кандидати за високия пост в НСлС

Коментари (0)