Третият президент на Грузия Михаил Саакашвили, който се намира в грузински затвор, е получил увреждания на няколко от системите в организма си, съобщи ендокринологът Лали Джавашвили, цитирана от изданието "Новости Грузия". Тя даде показания пред градския съд в Тбилиси.
По думите на Джавашвили, която беше изслушана като независим експерт, Саакашвили се намира "на една крачка" от полиорганна недостатъчност.
"Полиорганната недостатъчност е спешно състояние, при което след като спре да функционира един орган, каскадно престават да отказват и другите, а това може да доведе до летален изход“, предупреждава д-р Джавашвили.
По думите й, състоянието на Саакашвили е тежко и "спешно трябва да се вземат мерки".
Превод Faktor.bg
Още от Свят
The Economist: Путин ще се опита да осуети примирието, защо ли?
Вероятно руският президент ще постави свои условия, след като не постигна целта си - да отслаби Украйна, да прекъсне връзките й със Запада, да се отърве от проблемния й президент Зеленски и да отслаби завинаги нейната армия
Русия заплашва да отвърне с „всички налични средства“ срещу миротворците в Украйна
„Всичко това би означавало въвличане на тези държави в пряк въоръжен конфликт с нашата страна“, заплаши говорителката на руското външно министерство Мария Захарова
САЩ и Русия тайно преговарят за спиране на огъня в Украйна
Кремъл обаче отказа да коментира дали Москва е представила конкретен списък с условия за прекратяване на войната и нормализиране на отношенията със САЩ