Днес му е отказано да присъства в съда
Експрезидентът на Грузия Михаил Саакашвили, който е в затвора, обяви гладна стачка. Той заяви това с писмо, огласено пред журналисти от адвоката му Шалва Хачапуридзе, пише изданието "Новости-Грузия".
Саакашвили посочва, че е предприел тази стъпка, за да му бъде дадена възможност да участва в съдебните заседания.
"Днес ми беше отказано най-елементарното: правото да присъствам на собствения си съдебен процес. Това е нарушение на всички грузински и международни норми, затова съм принуден да прибегна към крайна форма на протест – гладна стачка. Осъзнавам всички рискове с оглед на сегашното ми здравословно състояние, но ще гладувам докато не получа твърди гаранции поне да имам достъп до видеовръзка. За всички насмешки и унижения има предел." – пише експрезидентът.
Днес в съда в Тбилиси трябваше за започне процес по искането на адвокатите на Саакашвили наказанието му да бъде отсрочено и той да бъде освободен заради силно влошеното си здраве.
Припомняме, анализ на кръвта му, направен от американски медици, показа, че Саакашвили е отровен с тежки метали.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Руско антивоенно движение и СБУ взривили путинския подполковник в Санкт Петербург
Както съобщава „Фонтанка“, самоделно взривно устройство е било поставено под дъното на автомобила на загиналия от 24-годишна жена.
Швеция разполага изтребители и военни кораби във Финландия за охрана на границите ѝ
"Шведската техника ще укрепи по-конкретно въздушното наблюдение, което ще разтовари финландските въоръжени сили, за да могат пълноценно да се съсредоточат върху задачите си по отблъскване на потенциални заплахи"
Наки: В Русия вече организират бунтове и пречат на полицаите да залавят хора за войната
" Всички пера на руския бюджет се режат до живо, с изключение на войната и социалните разходи", казва той