25 Юни, 2026

Саакашвили: Убиват ме заради това, че през 2015 г. изтръгнахме Одеса от ръцете на Путин

Саакашвили: Убиват ме заради това, че през 2015 г. изтръгнахме Одеса от ръцете на Путин
Михаил Саакашвили, снимка: Фейсбук - Mikheil Saakashvili

„Осъждат ме, защото пуснах светлина в тъмната Грузия, прекратих кражбите"

„Съдят ме и ме убиват защото отидох в Украйна, помагам и играя много голяма роля в тази страна.  Осъждат ни, защото изтръгнахме Одеса от ръцете на Путин през 2015 г.“ – написа експрезидентът на Грузия Михаил Саакашвили в профила си във Фейсбук.

Припомняме, той беше осъден от грузински съд и изпратен затвора, където здравето му се влоши до критично състояние. Беше приет в клиника, а изследвания, проведени в американска лаборатория показаха, че е отровен с тежки метали.

„Днес те ме убиват по прости причини. Съдят ме и ме убиват, защото създадох прецедент за успешна външна политика.“ – казва още Саакашвили.

„Осъждат ме, защото пуснах светлина в тъмната Грузия, прекратих кражбите. Съдят ме за това, че отварям път за младите, изкоренявам корупцията в образователната система.
Съдят ме за това, че не приличам на тях. Никога нищо не съм крал, исках всичко за Грузия. Заради това е моето наказание – позор за Грузия!“ – заключава той.

На снимките, които публикува в профила си, Михаил Саакашвили е болезнено отслабнал, но уверява, че мъченията няма да сломят духа му.

По-рано той заяви, че преследването срещу него от страна на грузинските власти е по волята на Кремъл.

Превод Faktor.bg


Сподели:
Зеленски: Ще нанасяме превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели

Зеленски: Ще нанасяме превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели

"Дадох указания на разузнавателните ни служби и на въоръжените сили"

Невиждани горещини в Западна Европа: Спрени влакове, ученици са на изпити в катедрали

Невиждани горещини в Западна Европа: Спрени влакове, ученици са на изпити в катедрали

Рязко скочиха продажбите на вентилатори и всякакви охлаждащи устройства, което доведе и до по-високи цени на електроенергията

Иранската революционна гвардия: Безопасното преминаване през Ормуз е възможно само по контролирани от Иран коирдори

Иранската революционна гвардия: Безопасното преминаване през Ормуз е възможно само по контролирани от Иран коирдори

"Всеки маршрут през Ормузкия проток извън контрола на Техеран е неприемлив"

Коментари (0)