17 Януари, 2026

Сачева: Ако изборите са "2 в 1" ще издигнем партийна кандидатура за президент

Сачева: Ако изборите са "2 в 1" ще издигнем партийна кандидатура за президент

Деница Сачева

"Радев е виновен за това разделение на обществото, два пропилени парламента, 6 пропилени възможности за съставяне на правителство, близо ополив милиард ще отидат за избори", заяви пред БНТ Деница Сачева, депутат от ГЕРБ.

"От самото начало нашата позиция беше, че не трябва служебно правителство да прави преизчисление на пенсиите. Господин Василев правеше политика в полза на предстоящите президентски избори", каза още тя, визирайки увеличението на пенсиите и преизчисляването им.

Според нея, служебното правителство и актуализацията е трябвало да се фокусират само върху антикризисни мерки.

Тя обвини президента Румен Радев, че не е изразил подкрепа за ваксинационната кампания, не е поел никакъв ангажимент, не се е ваксинирал и не е призовал за това българите.

"Ако изборите са две в едно ще издигнем партийна кандидатура за президент", каза Сачева.

Сподели:

Коментари (0)

Радостин Василев чака Радев да направи партия, иска да арестува Борисов и Пеевски

Радостин Василев чака Радев да направи партия, иска да арестува Борисов и Пеевски

"Ще искаме главният прокурор да излезе от съдебната власт и да стане част от изпълнителната власт. Ще искаме Нова конституция, Велико народно събрание.“

Партии и граждани учредяват Антикорупционно обединение за изборите 

Партии и граждани учредяват Антикорупционно обединение за изборите 

Националната среща стартира на 18 януари, от 16 часа в зала „Мусала“ на Интер Експо Център в София

Огнян Минчев:  Тръмп е еврофоб, има логика Европа сама да разговаря с Путин - иначе САЩ ще имат монопол

Огнян Минчев: Тръмп е еврофоб, има логика Европа сама да разговаря с Путин - иначе САЩ ще имат монопол

Европейските лидери не бива да се поддават на емоционална ескалация в отношенията с Вашингтон, защото има определени възможности, които могат да се използват при категорична позиция.