7 Юни, 2026

Съд в щата Илинойс отряза Тръмп от участва в първичните избори

Съд в щата Илинойс отряза Тръмп от участва в първичните избори
Доналд Тръмп

Съд в Илинойс забрани на бившия президент на САЩ Доналд Тръмп да участва в първичните избори на Републиканската партия в този щат, предаде Ройтерс.

Забраната бе наложена заради предполагаемата роля на Тръмп в щурма на Капитолия на 6 януари 2021 г. Влизането в сила на решението обаче беше отложено с оглед възможността на бившия президент да обжалва.

Съдът реши, че Тръмп трябва да бъде дисквалифициран от участие в първичните избори на републиканците на 19 март заради това, че е участвал в бунт.

Изходът от делото в Илинойс и от подобни дела в други щати вероятно ще бъде решен от Върховния съд на САЩ, който на 8 февруари разгледа аргументите "за" и "против" участието на Тръмп в изборната надпревара.

Говорител на предизборната кампания на Тръмп заяви, че съдебното решение в Илинойс "е противоконституционно решение, което скоро ще бъде обжалвано".

Подобни решения бяха постановени по-рано в щатите Колорадо и Мейн. Тръмп обжалва.
Сподели:
Избирателната активност на парламентарните избори в Армения достигна 48,92%,

Избирателната активност на парламентарните избори в Армения достигна 48,92%,

Към момента няма официални резултати от преброяването, но според всички налични данни и информацията от изборния ден води партията „Граждански договор“ на премиера Никол Пашинян

Ден 1565-ти от войната!   В Санкт Петербург са поразени множество важни цели! ЕС отпуска на Киев още 40 милиарда

Ден 1565-ти от войната! В Санкт Петербург са поразени множество важни цели! ЕС отпуска на Киев още 40 милиарда

"Това ще помогне за увеличаване на производството на дронове, поддържането на армията и затвърждаването на процеса по поемане на стратегическата инициатива на фронта", казва руският опозиционен журналист

Кремъл потвърди: Известен руски бизнесмен е пътувал до Киев за тайни преговори за мир

Кремъл потвърди: Известен руски бизнесмен е пътувал до Киев за тайни преговори за мир

Ушаков обаче отказа да разкрие името на бизнесмена, който е посетил Украйна. Ввъзможно олигархът Роман Абрамович да се е срещал с Зеленски.

Коментари (0)