Администрацията на затвора смята, че Любомир Димитров не се е поправил, има риск той да извърши друго престъпление
Софийският градски съд (СГС) отказа да пусне от затвора предсрочно Любомир Димитров – Гребеца, осъден за това, че е част от групата за отвличания „Наглите“.
До момента Димитров е излежал близо девет години от присъдата си. Остава му по-малко от година, посочва Би Ти Ви.
Администрацията на затвора смята, че Димитров не се е поправил, има риск той да извърши друго престъпление, освен това е подсъдим и за двойно убийство – дело, което още не е приключило. На това становище е и прокуратурата.
По-рано днес градският съд пусна предсрочно на свобода Васил Маникатов. Смятаният за „емблематичен за Европа трафикант на наркотици“ е изтърпял половината от присъдата си, бил е награждаван в затвора. Той е сочен за една от жертвите на „Наглите“.
Двете решения на съда не са окончателни. Последна дума има апелативната инстанция.
Още от Закон и ред
Журналист: Камикадзето Васко, убило трима души в адския удар край Ботунец, е член на т.нар. "Банда на Калашниците"
Бандата бе ударена при акция на ГДБОП в началото на март т.г. Това е мощна групировка на роми сутеньори, която държи повечето от проститутките в София и действала главно в „Студентски град“ . Като момичетата били жестоко пребивани и принуждавани да дават всичките си пари
И. ф. главен прокурор Ваня Стефанова: Никой не следва да бъде пощаден, ако има доказателства
"Без значение от политическа окраска, без значение от позицията му в обществото", заяви тя
Демерджиев: Изтичала е информация от ОД на МВР-Перник към прокурорския син
"Имаше нападение на служител от ГДБОП, зад което смятаме, че стои Васил Михайлов"