6 Декември, 2025

Шофьорът, убил балетиста Мартин Чикалов, е с много слабо зрение, но карал без очила и с висока скорост

Шофьорът, убил балетиста Мартин Чикалов, е с много слабо зрение, но карал без очила и с висока скорост

Мартин Чикалов

Съдът го остави в ареста, а 14 неправителствени организации поискаха среща с премиера Борисов по време на предстоящия протест

Варненският окръжен съд остави в ареста 25-годишният Петър Здравков, който блъсна балетиста от Варненската държавна опера Мартин Чикалов.

Петър Здравков, освен че не е имал книжка, два пъти е бил глобяван, защото е карал автомобила с доста слабо зрение и без очила, но все още медицинската експертиза не е готова. В съдебната зала Петър Здравков каза, че изключително много съжалява. Адвокатът му поиска по-лека мярка за неотклонение, което беше отхвърлено, тъй като стана ясно, че по свидетелски показания, в момента на престъплението той е карал със скорост между 70 и 80 километра в час. Точната скорост ще бъде установена след излизане на автотехническата екпертиза.

Стана ясно, че Здравков е бил монтьор на климатици. Имал две криминални регистрации, които са прекратени, затова е с чисто съдебно минало. Адвокатът каза, че мярката за неотклонение ще бъде обжалвана в тридневен срок.

14 неправителствени организации поискаха среща с премиера Борисов по време на предстоящия протест в подкрепа на памет на загиналия велосипедист Мартин Чикалов. Те искат работещи институции, които да предприемат адекватни действия за прекратяване на войната по пътищата. 

Сподели:

Коментари (0)

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Зад цялата хибридна ситуация прозират интереси на президента Радев и партиите „Величие“, „Възраждане“, МЕЧ и среди от БСП

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

Европейската прокуратура разследва престъпна група, действаща от 2019 г. насам, управляваща схема за измами с ДДС чрез сложна схема, която се възползва от правилата на ЕС за трансгранични сделки.

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Керелска обясни, че първоначално е подкрепила предложението на КАК за съкращаване на бройки от окръжни и апелативни съдилища, но впоследствие е размислила.