12 Август, 2026

Съдът остави в ареста убиеца на пловдивския доцент

Съдът остави в ареста убиеца на пловдивския доцент

Илия Стоичков е привлечен като обвиняем за умишлено умъртвяване на пенсионирания учен

Апелативният съд в Пловдив потвърди решението на Окръжния съд и остави в ареста 42-годишния Илия Стоичков, обвинен за умишленото убийство на доцент Стефан Нейков. Това съобщиха от пресцентъра на Съдебната палата в Пловдив, съобщава "Дарик".

Стоичков е привлечен като обвиняем за това, че на 3 юли умишлено е умъртвил пенсионирания учен доц. Стефан Нейков в Пловдив. За това престъпление законът предвижда "лишаване от свобода" от 10 до 20 години. Според магистратите налице са достатъчно данни, от които да се направи обосновано предположение, че обвиняемият е извършител на престъплението.

Апелативните магистрати са счели, че съществува реална опасност Стоичков да извърши друго престъпление при по-лека мярка, както и да се укрие. Определението е окончателно.

Установено е, че Нейков е починал след жесток побой и сексуално насилие с бейзболна бухалка, извършени от обвиняемия в района на село Оризари. Съпругата на Стоичков е била студентка на убития и един от мотивите за престъплението е ревност.
Сподели:
Продължава делото по източване на над 3 млн. лева от театрите в Разград и Смолян

Продължава делото по източване на над 3 млн. лева от театрите в Разград и Смолян

За предполагаем ръководител на организираната престъпна група обвинението сочи Петко Писков. Според прокуратурата той е действал като подбудител, както и като помагач на престъпленията, за които са обвинени двамата бивши театрални директори.

20-годишен мъж е отвлечен и малтретиран в Дупница - извършителят е негов приятел

20-годишен мъж е отвлечен и малтретиран в Дупница - извършителят е негов приятел

Пострадалият е с охлузни наранявания по тялото, води се разследване

Двете момичета от групата, която измъчва и уби Георги Кузев в Пловдив, обжалват ареста си

Двете момичета от групата, която измъчва и уби Георги Кузев в Пловдив, обжалват ареста си

Останалите трима тийнейджъри не са подали жалба срещу мерките си

Коментари (0)