17 Юни, 2026

Съдът "отвори" хотел "Маринела"

Съдът "отвори" хотел "Маринела"

Административният съд отмени мярката на данъчните да запечатат столичния хотел "Маринела"

Административният съд отмени мярката на данъчните да запечатат столичния хотел "Маринела". Миналата седмица стана ясно, че той ще продължи да функционира за вече настанените си гости, но няма да приема нови. Причината беше, че ползва нерегистриран софтуер. От хотела обаче обясниха, че отговорността е на фирмата, която ги е оборудвала с въпросния софтуер, а не тяхна. 

Сега магистратите преценили, че предварителното изпълнение на мярката не гарантира законосъобразно съхраняване на данните от касовите апарати, отбелязва Нова телевизия. 
Отмяната на запечатването може да бъде обжалвана. 
Сподели:
2 трамвая се сблъскаха на кръстовище в София, има пострадал

2 трамвая се сблъскаха на кръстовище в София, има пострадал

През този месец имаше още 2 инцидента с трамваи. На 4 юни малко дете и още трима души пострадаха при челен сблъсък на 2 трамвая в столицата.

Мариан Маринов е новият и.ф. директор на Националната следствена служба

Мариан Маринов е новият и.ф. директор на Националната следствена служба

Борислав Сарафов подаде оставка от този пост. Членове на колегията отбелязаха, че ситуацията е без прецедент и се е наложило ВСС да действа, след като и.ф. главен прокурор не е предложила кандидат и никой от сегашните заместници в НСлС не е дал съгласие да заеме поста

Илюзиите рухнаха: Какво ще стане, ако пуснем Северна Македония в ЕС с този език на омразата?

Илюзиите рухнаха: Какво ще стане, ако пуснем Северна Македония в ЕС с този език на омразата?

Докладът за Северна Македония е силно критичен - за първи път се говори за заличаването на България от сериозни исторически документи, коментират журналисти

Коментари (0)