Съдът отказа да измени мерките за неотклонение на Маринела Арабаджиева и Вълчо Арабаджиев от „домашен арест“ в по-леки, съобщава Би Ти Ви.
Мотивите на магистрати са, че "интензитетът на опасността от извършване на престъпление не е намалял".
Независимо от процесуалното поведение на подсъдимите, обстоятелството за регистрацията им на предстоящите парламентарни избори, не следва да бъде обстоятелство при определяне на предпоставките за изменение на мярката им за неотклонение, посочват магистратите.
В понеделник стана ясно, че Маринела Арабаджиева и Миню Стайков влизат в предизборната надпревара. Двамата фигурират в кандидатдепутатските листи в Бургас.
Арабаджиева е вписана на пето място в листата на Движение "Заедно за промяната“.
Още от Закон и ред
Демократична България: Липсата на реформи в правосъдието застрашава милиарди европейско финансиране за периода 2028 – 2034 г.
Настояваме за изпълнение на препоръките в Доклада за върховенство на закона и за разговор по същество за осъществяване на същински реформи, свързани с гарантиране на справедливостта и независимостта на правосъдието в България.
ВАС окончателно: МВР дължи обезщетение за незаконния арест на лидера на БОЕЦ
Върховният административен съд потвърди, че задържането на Георги Георгиев е било незаконосъобразно, а решението може да се превърне във важен прецедент при дела за полицейски произвол
"Да България": Предстои съдебна битка чий е басейнът "Мария Луиза", а стадион "Юнак" ще е амфитеатър
Под Капитолия в "Борисовата градина" най-вероятно няма да има паркинг, съобщи общинският съветник от “Да, България” Симеон Ставрев