26 Април, 2026

Съдът постанови: И арестът на пиара на Борисов е незаконен

Съдът постанови: И арестът на пиара на Борисов е незаконен

Севделина Арнаудова

Севделина Арнаудова бе задържана заедно с лидера на ГЕРБ след 6-часов обиск в дома й

Арестът на медийната съветничка на Бойко Борисов - Севделина Арнаудова, е незаконен, постанови Софийският районен съд.

Тя бе задържана на 17 март заедно със самия Борисов и бившия финансов министър Владислав Горанов. Пиарът твърдеше, че не са им били повдигнати обвинения, а арестът й е бил предшестван от 6-часов обиск на дома й. Иззети били рекламни материали - картички, както и тефтер, в който е било записано името на Борисов.

Причина за полицейската акция стана сигнал "БОЕЦ" до министъра на вътрешните работи за разказите на хазартния бизнесмен Васил Божков, че е бил изнудван да заплаща 20% от печалбата си на Горанов и бившия премиер Борисов срещу прокарването на поправка в Закон за хазарта, която да му позволи да плаща по-малки такси. Арнаудова се явява като лицето за контакт, на която Божков давал пари на ръка.

24-часа по-късно тримата бяха пуснати на свобода без повдигнати обвинение. Прокуратурата обясни тогава, че повдигането им би нарушило закона.  

На 14 април СРС обяви, че арестът на бившия премиер е незаконен. В началото на юни съдът реши същото и по отношение на Владислав Горанов.

Сега това се случи и със задържането на Арнаудова. Според съдебния състав няма доказателства, които да сочат, че пиарът има каквото и да е отношение към престъплението, което се разследва. Няма посочени и факти и обстоятелства, които да обосновават задържането.

В хода на разследването не са събрани допълнителни доказателства, които да водят към извод за евентуална съпричастност на Севделина Арнаудова към извършването на престъпление, заявяват от СРС.
Сподели:

Коментари (0)

Василев за Кандев: Ако някой си върши работата, му спретват дело с фалшиви свидетели

Василев за Кандев: Ако някой си върши работата, му спретват дело с фалшиви свидетели

"Незабавната смяна на Висшия съдебен съвет и изчистването на съдебната система от всички джуджета са единственият път към това да имаме богата, справедлива и европейска България"

Апелативният съд окончателно остави в затвора Евелин Банев-Брендо

Апелативният съд окончателно остави в затвора Евелин Банев-Брендо

Срещу Банев има три влезли в сила присъди за наркотрафик и пране на пари

Мирчев и Божанов сезират прокуратурата заради разследване със записи „Чолаковгейт“

Мирчев и Божанов сезират прокуратурата заради разследване със записи „Чолаковгейт“

Сигналът стъпва на журналистически разкрития, направени от BIRD по-рано днес, под заглавие „Чолаковгейт: Правосъдие срещу пари“