Софийският районен съд потвърди уволнението на бившия заместник-председател на Държавната агенция „Национална сигурност“ Недялко Недялков. Той беше освободен в първите седмици на първото служебно правителство на Стефан Янев дни след като с поста си се раздели и председателят на Агенцията Димитър Георгиев.
Недялков поиска от съда да бъде възстановен на работа и да бъде обезщетен с близо 62 000 лева. Според съдия Светлана Янева позицията, която е заемал, е от категорията на тези, които подлежат на освобождаване по преценка на органа по назначението. Освобождаването му е станало от Министерския съвет по предложение на председателя на ДАНС и затова е законосъобразно, мотивира се тя. Неделяко Недеялков е осъден да плати на ДАНС 100 лв. за юрисконсулт. Той може да обжалва решението пред Софийския градски съд, съобщава БНР.
Фактор
Недялков поиска от съда да бъде възстановен на работа и да бъде обезщетен с близо 62 000 лева. Според съдия Светлана Янева позицията, която е заемал, е от категорията на тези, които подлежат на освобождаване по преценка на органа по назначението. Освобождаването му е станало от Министерския съвет по предложение на председателя на ДАНС и затова е законосъобразно, мотивира се тя. Неделяко Недеялков е осъден да плати на ДАНС 100 лв. за юрисконсулт. Той може да обжалва решението пред Софийския градски съд, съобщава БНР.
Още от Закон и ред
Прокуратурата стартира проверки на мантинелите и настилките по АМ "Струма"
Действията са предприели след като в района на Мало Бучино на 25 юни ТИР навлезе в насрещното движение, помитайки предпазната мантинела, и премаза автомобил - две деца и мъж загинаха на място, а други двама души са в тежко състояние
Шеф на ВиК-Несебър и негов заместник са задържани при акция на МВР
На този етап не се дават подробности за ареста им, дали не са им повдигнати обвинения
Божанов: Хора с прякори са заграбили държавни и общински имоти във Варна след фрапантни нарушения на прокуратурата
Разкритието е направено въз основа на скандални документи, от които става ясно, че организирана престъпна група е фалшифицира нотариални актове , за да завзема имоти на държавата и общината