5 Февруари, 2026

Съдът реши: Кметът на Несебър остава на поста си

Съдът реши: Кметът на Несебър остава на поста си

Николай Димитров

Магистратите отхвърлиха обвиненията на прокуратурата, че Николай Димитров е купувал гласове на местните избори

Апелативният специализиран съд отказа да освободи от поста кмета на Несебър Николай Димитров. Искането на прокуратурата бе отхвърлено с основния мотив, че той е бил задържан и обвинен за купуване на гласове като кандидат за кмет, а не като кмет.

Според защитата той няма да влияе на свидетели, няма да ги притиска да променят показанията си и няма опасност да извърши друго престъпление.


"Простил съм на всички. Никого не мразя. Връщам се на работа. Предстои ни да приемаме бюджета", каза на излизане от съдебната зала кметът Николай Димитров.
Сподели:

Коментари (0)

Заплатите на магистратите и служителите в съда се вдигнаха с 5%

Заплатите на магистратите и служителите в съда се вдигнаха с 5%

С увеличението от 5%, което е по-малко от планираното в проекта за бюджет, основните възнаграждения на върховните съдии и прокурори и на следователите от Националната следствена служба стават 4874 евро (досега 9079 лв.)

Полицията продължава да издирва три лица, свързани с трагедията в "Петрохан"

Полицията продължава да издирва три лица, свързани с трагедията в "Петрохан"

Сред тях е собственикът на хижата Ивайло Калушев, който е и основният заподозрян за тройното убийство, около което има по-фрапиращи обстоятелства, отколкото в сериала "Туин Пийкс"

Съдът разби обвинението срещу Иван Демерджиев и върна делото на прокуратурата

Съдът разби обвинението срещу Иван Демерджиев и върна делото на прокуратурата

Апелативните съдии откриха сериозни неясноти в обвинителния акт и потвърдиха, че прокуратурата не е обяснила нито вредата, нито поведението, за което търси отговорност от бившия вътрешен министър