21 Април, 2026

Пробив: Съдът в Страсбург призна, че Русия е свалила полета над Донбас през 2014 г.

Пробив: Съдът в Страсбург призна, че Русия е свалила полета над Донбас през 2014 г.

Снимка: архив

В друго решение ЕСПЧ заявява, че Русия е нарушила международното право по време на войната в Украйна. Това е първият път, когато международен съд признава Москва за отговорна за нарушения на човешките права по време на инвазията през 2022 г.

Европейският съд по правата на човека постанови, че Русия стои зад свалянето на полет MH17 на Malaysia Airlines над Донбас през 2014 г., когато загинаха 298 души, предаде "Асошиейтед прес"

За пръв път международен съд признава Русия за отговорна за катастрофата на MH17. Прессекретарят на Кремъл Дмитрий Песков напомни, че Русия смята решенията на ЕСПЧ за нищожни и отказва да ги изпълнява, пише Дневник.

В друго решение ЕСПЧ заявява, че Русия е нарушила международното право по време на войната в Украйна. Това е и първият път, когато международен съд признава Москва за отговорна за нарушения на човешките права по време на инвазията през 2022 г.

Съдът взе тези решения, докато разглеждаше дела срещу Русия, заведени от Украйна и Нидерландия. Според АП всяко решение ще бъде до голяма степен символично по своята същност - Русия не е изпълнявала съдебни решения от 2022 г.

Сподели:

Коментари (0)

Наталия Киселова пред съда за плагиатството на Петър Илиев: "Искаха да се потули“

Наталия Киселова пред съда за плагиатството на Петър Илиев: "Искаха да се потули“

Продължава делото срещу Петър Илиев за плагиатство, в ролята на негов защитник влезе Иван Гешев, който сега е адвокат

Андрей Янкулов: Изборите вчера имат своя победител, но и своите големи губещи...

Андрей Янкулов: Изборите вчера имат своя победител, но и своите големи губещи...

Иска ми се да вярвам, че възстановяването на законността в управлението на прокуратурата ще бъде първата малка стъпка на промяната

МВР обяви партиите, които са купували гласове на изборите

МВР обяви партиите, които са купували гласове на изборите

В село Баня СИК е отворила урната преди приключване на изборния ден - около 40 минути по-рано.