14 Март, 2026

Съдиите, ловували в имота на Миню Стайков, не знаели на кого е

Съдиите, ловували в имота на Миню Стайков, не знаели на кого е

Миню Стайков

ВАС застана зад своите колеги

Върховният административен съд отговори на информацията, че съдии са ходили да ловуват в имот на Миню Стайков. Магистратите защитиха колегите си. Двамата ловджии Светослав Славов и Николай Гунчев не знаели на кого е имотът, в който се намират.

Вижте пълния текст на съобщението на ВАС:

Съдиите от Върховния административен съд Светослав Славов и Николай Гунчев са участвали в законно организиран лов, проведен по Закона за лова и опазване на дивеча, като са представили необходимите разрешителни за притежание и употреба на ловно оръжие. В груповия лов са участвали лица без връзка с двамата съдии и които те не са познавали.

Всеки ловец, член на Ловно-рибарския съюз, с редовен ловен билет и със съответното разрешително за оръжие, има право да ловува на територията на цялата страна и не е длъжен да знае кой е концесионерът на обекта. Посоченото в материала първоинстанционно административно дело № 4268/2013 година е образувано през 2013 година, като решението е взето от тричленния състав с пълно единодушие и по него няма особено мнение. С това решение първоинстанционният съд е потвърдил решението на Комисията за защита на конкуренцията.

Страните по административното дело не са упражнили правото си на жалба срещу това решение и същото е влязло в сила. Касае се за производство, развило се пред ВАС преди повече от 5 години. Съдиите от ВАС решават на свой доклад по над 200 дела годишно (в това число съдиите Светослав Славов и Николай Гунчев), отделно се произнасят по докладите на колегите си в петчленни, седемчленни, смесени състави, както и по секретни дела. Участието на двамата магистрати в проведения по законовите правила групов лов няма отношение към правораздавателната им дейност.

Сподели:

Коментари (0)

БНБ: 89% от левовете вече са изтеглени от обращение

БНБ: 89% от левовете вече са изтеглени от обращение

Евробанкнотите и евромонетите в обращение са на обща стойност над 8.0 млрд. евро

Облачно и мъгливо утро, слънце след обяд, температурите са пролетни

Облачно и мъгливо утро, слънце след обяд, температурите са пролетни

Слънцето в София изгрява в 6 ч. и 41 мин. и залязва в 18 ч. и 32 мин, продължителността на деня:е 11 ч. и 51 мин.

Апелативният съд оправда Боян Расате по делото за ЛГБТ центъра

Апелативният съд оправда Боян Расате по делото за ЛГБТ центъра

Магистратите са установили разминавания в показанията на свидетелите на обвинението