3 Февруари, 2026

Съдят шофьор на градския транспорт заради смъртта на пътничка

Съдят шофьор на градския транспорт заради смъртта на пътничка

Мъжът прегази в с автобус от най-натоварената линия жена, която по-късно почина в болницата

Окръжната прокуратура във Варна предаде на съд 55-годишния Димитър Д. Обвинението е, че като шофьор на автобус от градския транспорт Димитър нарушил правилата за движение и с това причинил смъртта на пътничка.
На 4 август 2016 г. Димитър бил на работа и изпълнявал задълженията си по линия №148 във Варна. Към 11:30 часа той спрял на автобусна спирка. Изчакал пътниците да слязат и затворил вратите, след това потеглил, за да включи в движението.Когато третата врата на автобуса се затваряла, тя затиснала ръката на пътничка. Заради това тя паднала на пътното платно и задното колело на автобуса премазало левия й крак. След като чул виковете на останалите пътници и спрял. За да освободи крака на ранената, той преместил автобуса 30 см назад.

Веднага откарали жената в болница. Тя била оперирана многократно, но въпреки положената медицинска помощ, ранената починала на 7 септември същата година. Причина за смъртта според съдебномедицинската експертиза е полиорганна недостатъчност, вследствие на тежка генерализирана инфекция. Шофьорът е с чисто съдебно минало, санкциониран е само веднъж за допуснато административно нарушение по Закона за движение по пътищата преди 23 г. Предстои делото да бъде насрочено за разглеждане. Ако съдът признае Димитър за виновен, за това престъпление законът предвижда наказание от 2 до 6 години лишаване от свобода.

Сподели:

Коментари (0)

Проф. Мартин Иванов с нов прочит на икономическата история през българското Възраждане

Проф. Мартин Иванов с нов прочит на икономическата история през българското Възраждане

„Цени и заплати през Възраждането (1750–1878) е ново заглавие в каталога на УИ "Св. Климент Охридски", което ще бъде представено днес в Алма Матер

Австрия подготвя законопроект, забраняващ социалните мрежи за деца

Австрия подготвя законопроект, забраняващ социалните мрежи за деца

Целта е младите хора да бъдат по-добре защитени от вредно съдържание в платформите и в същото време да се увеличи отговорността на операторите на тези платформи

Три трупа откриха в Петрохан

Три трупа откриха в Петрохан

В момента полицията извършва оглед на мястото