30 Януари, 2026

Властелинът на обещанията Симеон II: Ако имаше формула срещу фалшивите новини, щях вече да съм я използвал

Властелинът на обещанията Симеон II: Ако имаше формула срещу фалшивите новини, щях вече да съм я използвал

Симеон Сакскобургготски

Човекът, който обеща да оправи държавата за 800 дни, стана стожер на честната политика

"Ако имаше формула срещу фалшивите новини, щях вече да съм я използвал". Това каза пред журналисти Н. В. Симеон Сакскобургготски, който присъства на международна конференция „Фалшивите новини на истинските тролове“ (Fake news of true trolls).

Попитан как ще коментира това, че е агент на КГБ и това, че имотите му не са негови, Сакскобургготски заяви, че едното е толкова фалшиво колкото и другото. „Няма какво да си обяснявам. Това са толкова абсурдни теми. Фокусират се по един изцяло злонамерен и насочен начин“, коментира той.

На въпрос как да се противодейства срещу една фалшива новина, Сакскобургготски заяви, че ако човек има съвест и етика, това боли. „Ако имаше формула, щях вече да съм я използвал. Мисля, че по-интелигентите хора разбират. Други, които са потърпевши, също. В крайна сметка една лъжа си има давност. Надявам се в една правова страна като България и ЕС, където частната собственост е неприкосновена, мисля, че трябва така да гледаме на нещата“, обясни той. 
Попитан дали е правил постъпки да опровергава фалшивите новини, Сакскобургготски отговори, че са толкова абсурдни, че не заслужават такива. „Комарджия, КГБ-ист, стокхолмски синдром и други, но виждам, че хората го взимат на шега“, добави още Симеон Сакскобургготски. 

Сподели:

Коментари (0)

Тийнейджър припада след ударна доза лекарство, взето под влияние на клипче в ТикТок

Тийнейджър припада след ударна доза лекарство, взето под влияние на клипче в ТикТок

Медикаментът, който по закон се отпуска само с рецепта, е бил купен без такава от малка аптека в центъра на Бургас. Случаят повдигна въпроси за контрола върху продажбата на лекарства.

България спечели международно арбитражно дело за 1 млрд. евро, заведено от ЧЕЗ

България спечели международно арбитражно дело за 1 млрд. евро, заведено от ЧЕЗ

Това е най-голямото арбитражно дело, водено срещу страната ни досега. Трибуналът във Вашингтон постанови решение, с което отхвърли всички искове на ЧЕЗ и постанови, че действията на Република България не представляват нарушения на стандартите за третиране на чуждестранните инвестиции съгласно Договора за Енергийната харта.

В БСП спорят за датата на конгреса

В БСП спорят за датата на конгреса

"Аз влизам на този конгрес със самочувствието на председател, който си е свършил добре работата." - коментира Атанас Зафиров.