17 Декември, 2025

Сам Алтман: Идва изкуствен суперинтелект

Сам Алтман: Идва изкуствен суперинтелект

ще бъде ефективен и способен във формата, в която „си го представяме и разбираме“

Сам Алтман, ръководителят на OpenAI, който създаде чатбота ChatGPT, прогнозира скорошната поява на изкуствен суперинтелект, предаде TechRadar. 

Говорейки за успеха на OpenAI, Алтман заяви, че 2025 г. ще бъде годината, в която ще се появят първите агенти с изкуствен суперинтелект.

Суперинтелектът ще бъде ефективен и способен във формата, в която „си го представяме и разбираме“. Алтман отбеляза, че той и неговите подчинени знаят как да създадат първите агенти с изкуствен суперинтелект. Предприемачът вярва, че такива агентите ще могат да осигурят значителни ползи за бизнеса и държавните агенции. „Започваме да се доближаваме до създаването на суперинтелект в истинския смисъл на думата“, каза Сам Алтман. Според експерта със суперинтелект ще бъде възможно да се направи „всичко“. Той също така отбеляза, че човечеството ще стане още по-близо до изобилието и просперитета. 

Според TechRadar появата на агенти ИИ може да разтревожи хората, които се страхуват, че заради изкуствения интелект ще останат без работа. Те също така вярват, че усилията на OpenAI ще бъдат насочени към изкуствен суперинтелект вместо към основния им продукт чатбота ChatGPT. 

В края на декември източници казаха на The Information, че компанията OpenAI обмисля създаването на хуманоиден робот. Например OpenAI вече е инвестирал в няколко стартиращи компании за роботика. | БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Поразиха ключови за руската война рафинерия, сондажна платформа, нефтен резервоар..

Поразиха ключови за руската война рафинерия, сондажна платформа, нефтен резервоар..

„В нощта на 17 декември 2025 г. подразделения на отбранителните сили (на Украйна) със средствата на Deep Strike поразиха инфраструктура на нефтопреработвателната рафинерия „Славянски“ в Славянск-на-Кубан в Краснодарски край на Руската федерация“

Литва: Балоните, застрашаващи въздушното пространство, са на контрабандисти

Литва: Балоните, застрашаващи въздушното пространство, са на контрабандисти

Литовските власти съобщиха на 16 декември, че са задържали 21 души, за които се предполага, че са членове на престъпна група, по подозрение в контрабанда на цигари от Беларус с помощта на балони, снабдени с GPS

Руснаците лъжат, че са превзели Волчанск: Военен служител разказа за ситуацията

Руснаците лъжат, че са превзели Волчанск: Военен служител разказа за ситуацията

Военният офицер отбеляза, че с настъпването на студеното време работата на украинските дронове срещу окупаторите е станала по-ефективна