7 Април, 2026

Съмнителни дронове отново летяха към Дания

Съмнителни дронове отново летяха към Дания

илюстративна снимка: архив

Не успяхме да унищожим самите дронове, които летяха над много голяма площ в продължение на няколко часа, се казва в съобщение на полицията

В Дания отново затвориха летище заради неидентифицирани дронове в небето.

Световни медии съобщиха снощи, че летището на град Олборг в Дания е спря работа, след като над него няколко часа прелитаха дронове. Това е вторият подобен инцидент в страната за една седмица.

Летището в Олборг се използва и от военната база Скридструп. Дроновете са забелязани и от летищата Есберг и Сендорборг. 

Полицията получила данни за няколко неидентифицирани летящи обекта над летището в 21:44 ч.местно време. Полетите към Олборг, съдейки по данните на FlightRadar, бяха пренасочени към други летища.

Полицията започна разследване.

"Не успяхме да унищожим самите дронове, които летяха над много голяма площ в продължение на няколко часа. За момента не сме задържали операторите на дронове, но е очевидно, че следващата стъпка ще бъде изучаването на всички събрани от нас доказателства и наблюдения", се казва в съобщението на полицията.

Сподели:

Коментари (0)

ЦРУ е провело операция за заблуда на противника в Иран - за всяване на смут сред иранските сили

ЦРУ е провело операция за заблуда на противника в Иран - за всяване на смут сред иранските сили

Работата на ЦРУ е била част от операцията за спасяване на двамата американски пилоти в Иран

Орбан постави газопровода "Турски поток" под военна защита

Орбан постави газопровода "Турски поток" под военна защита

Тръбопроводът, който пренася руски природен газ към Унгария беше инспектиран лично от Орбан

Астронавтите от "Артемис 2" наблюдават на обратната страна на Луната места, невиждани от човешко око

Астронавтите от "Артемис 2" наблюдават на обратната страна на Луната места, невиждани от човешко око

Те са на път да поставят рекорд за най-далечното разстояние, което някой е изминавал от Земята