30 Юли, 2026

Самолет от Дубай е под карантина на летище "Кенеди" в Ню Йорк заради разболели се пътници

Самолет от Дубай е под карантина на летище "Кенеди" в Ню Йорк заради разболели се пътници

Нюйоркски медии съобщиха, че внезпно разболелите се са стотина

Самолет на авиокомпания "Емирейтс, пристигнал от Дубай, бе задържан под карантина на нюйоркското летище "Джон Ф. Кенеди", след като пътници се разболели по време на полета. Това съобщиха от авиокомпанията и нюйоркски медии, цитирани от световните агенции и БТА.

Двупалубният "Еърбъс А388" с около 500 пътници се е приземил малко след 9,00 ч. местно време, каза говорителка на "Емирейтс". По думите й броят на заболелите е десет, докато нюйоркски медии съобщиха преди това, че те са стотина. Като предохранителна мярка на борда са се качили екипи на американските здравни органи, за да окажат необходимата медицинска помощ.

Говорителката добави, че скоро на всички останали пътници ще бъде разрешено да напуснат самолета. Според тв канал WNBC експерти от федералната служба за контрол и превенция на заболяванията са на място, но от тях още няма изявление. Няма изявление от нюйоркското кметство, а от полицейското управление на мегаполиса написаха в "Туитър" само, че следят "медицинската ситуация".

Видеокадри от хеликоптер показаха самолета на пистата, заобиколен от автомобили на службите за спешна помощ и наземния летищен персонал.
Сподели:
Украински военни: Константиновка е почти унищожена, но не е обкръжена

Украински военни: Константиновка е почти унищожена, но не е обкръжена

Командирът на подразделението Kurt & Company Group от състава на 28-а отделна механизрана бригада „Рицарите на Зимния поход“ с позивна Курт заяви, че тежки сражения и престрелки се водят в целия град

Украйна загуби изтребител F-16, пилотът се е катапултирал

Украйна загуби изтребител F-16, пилотът се е катапултирал

От украинските ВВС уточняват, че пилотът е в безопасност. Той е бил успешно евакуиран и транспортиран в медицинско заведение за прегледи и диагностика.

Newsweek: Нова мобилизация в Русия може да удължи войната, но няма да промени нейния изход

Newsweek: Нова мобилизация в Русия може да удължи войната, но няма да промени нейния изход

Руският опозиционер Михаил Ходорковски също смята, че новите мобилизирани няма да променят коренно хода на войната

Коментари (0)