12 Юни, 2026

Самолет се сблъска в радарен стълб на летището в Анталия

Снимка: Aviation Journal

Според първоначалната информация от летищните власти в Анталия самолетът е попаднал на грешен рулеви маршрут

Самолет Boeing 777 на Turkish Airlines е претърпял инцидент на летище Анталия. При рулиране машината удря радарен стълб край пистата. Инцидентът става по време на придвижване към паркомясто след кацане на полет от Истанбул.

Според първоначалната информация от летищните власти самолетът е попаднал на грешен рулеви маршрут, при което върхът на дясното крило се е ударил в инфраструктурата на наземната радарна система, съобщи Aviation Journal. Ударът е нанесъл щети както по крилото на машината, така и по оборудването на летището. 

Падат и кислородните маски на борда.

По данни на различни източници има противоречива информация относно броя пострадали - споменават се между един и до трима души с леки наранявания, но официално се посочва, че няма хора с животозастрашаващи травми. Всички 267 пътници и екипаж са били евакуирани безопасно с помощта на кабинния състав и наземните екипи.

Спешни медици са пристигнали незабавно на мястото на инцидента. Turkish Airlines и авиационните власти са започнали разследване, което трябва да установи защо самолетът е бил насочен или е попаднал на неподходящ рулеви път.

Предварителните данни сочат, че ширината на използвания рулеви маршрут е била недостатъчна за размаха на Boeing 777, който е около 64,8 метра. 

Сподели:
Мелони към опозицията: Дразни ви, че първата жена премиер е от десницата и никога не е носила наколенки

Мелони към опозицията: Дразни ви, че първата жена премиер е от десницата и никога не е носила наколенки

Тя реагира остро на коментар на един от депутатите на партията по време на дебат в Камарата на депутатите

В Деня на Русия! Генщабът на Украйна: Масирани удари по руски военни и промишлени обекти 

В Деня на Русия! Генщабът на Украйна: Масирани удари по руски военни и промишлени обекти 

Комплексът „ТАНЕКО“ е сред най-големите нефтопреработвателни предприятия в Русия, с проектен капацитет над 16 милиона тона суров петрол годишно

Иран не се отказва от контрола върху Ормузкия проток, нито от обогатяването на уран

Иран не се отказва от контрола върху Ормузкия проток, нито от обогатяването на уран

„Иран ще преговаря по ядрената програма единствено в рамките на основните принципи на Ислямската република, а по въпроси като правото на Иран да обогатява уран и запазването на обогатени материали (...) страната ще настоява да бъдат включени в окончателното споразумение“

Коментари (0)