9 Юни, 2026

Съоснователите на NEXO с писмо до парламентарната комисия, разследваща компанията

Съоснователите на NEXO с писмо до парламентарната комисия, разследваща компанията
Антони Тренчев

Според NEXO прокуратурата фриволно замесва и чуждестранни правораздавателни органи в този казус

Преди заседанието на комисията NEXO (НЕКСО) в парламента двамата съоснователи на компанията - Антони Тренчев и Коста Кънчев изпратиха писмо. В него се припомня, че с решенията на американските власти са прекратени всички административни производства по отношение дейността на компанията, предаде БНР.

В писмото се отбелязва, че въпреки прекратените действия на американското власти в България се поражда съмнение за политическа употреба на случая. Компанията изразява притеснение, че обвиненията на прокуратурата вреди не само на имиджа им, но и на цялостната среда за правене на бизнес в България.

Според NEXO прокуратурата фриволно замесва и чуждестранни правораздавателни органи в този казус.

"Никоя компания не е застрахована от саморазправа с нея от страна на Прокуратурата, без значение колко голям данъкоплатец и работодател е тя", пишат от NEXO и  настояват комисията да изясни и "действията на българските държавни органи и институции при обиските от 12 януари 2023 г. и излишно показната акция срещу компанията и нейните служители в България".

Към писмото си NEXO са прикрепили и официалното съобщение за проверките на компанията в САЩ. А съоснователят Антони Тренчев беше цитиран от компанията си, че: "На всички участници ще бъде потърсена отговорност за всички нанесени щети".
Сподели:
Кабинетът „Радев“ със сделка срещу инфлацията: Големи супермаркети замразяват цените на повече от 100 основни стоки

Кабинетът „Радев“ със сделка срещу инфлацията: Големи супермаркети замразяват цените на повече от 100 основни стоки

Благодаря на представителите на търговските вериги, които се отзовахте за овладяването на цените за най-неотложните хранителни стоки, обяви премиерът Румен Радев

Хиляди съкратени в страната: Къде и в кои сектори протича масово?

Хиляди съкратени в страната: Къде и в кои сектори протича масово?

Според Елица Панева, HR експерт, това което се случва на пазара на труда е нормална тенденция, на фона на случващото се в икономиката по цял свят.

WSJ: Най-неочакваната история на икономически бум в света... Северна Корея

WSJ: Най-неочакваната история на икономически бум в света... Северна Корея

С какво може да се обясни това богатство? Китайски електрически превозни средства се носят по улиците. Пхенян има нови магазини за домашни любимци, кафене за интернет игри и автокъщи, продаващи BMW.

Коментари (0)