„Дойде времето да сложим край на диктатурата на Кремъл.“ С тези думи се обърнаха бойците от Легиона „Свобода за Русия" към сънародниците си.
Вчера те започнаха въоръжена съпротива в Белгородска област.
„Ние сме руснаци като вас, ние сме хора като вас. Искаме децата ни да растат в мир и да бъдат свободни хора. Да могат да пътуват, да учат и просто да бъдат щастливи в свободна страна. Но това е невъзможно в съвременна путинова Русия, прогнила до дъно от корупция, лъжи, цензура, ограничения на свободите и репресии. В тази Русия, където човешкият живот означава по-малко от портфейла на чиновниците. В тази Русия, където прокарват отделна ж.п. линия до резиденцията на бункерния дядка вместо да ремонтират пътищата в региона. В диктаторска страна, където заради призиви за мир разделят деца от родители и дават доживотни присъди на тийнейджъри… Но дойде времето да сложим край на диктатурата на Кремъл!“ – се казва във видеообръщение на бойците от съпротивата, публикувано в мрежата.
„Благодарим на всички, които ни подкрепят. На всички, които изпращат дарения и „пушат“ там, където трябва. Вашата подкрепа е това, което ни напомня всеки ден за крайната ни цел на Червения площад. Бъдете смели и не се страхувайте, защото ние се връщаме у дома! Русия ще бъде свободна!“ – призовават от Легиона „Свобода за Русия".
По рано бойците се обърнаха към жителите на Болгородска област:"Не се бойте: ние не сме ви врагове. За разлика от путинските зомбита, ние не посягаме на цивилни и не ги използваме за целите си. Свободата вече е близо!"
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Стив Уиткоф убеждавал Тръмп да хариже на Русия четирите украински области, Кит Келог се противопоставил
Този разговор се е състоял малко след като руският преговарящ Кирил Дмитриев е посетил Вашингтон
Москва обяви бивш руски външнен министър за чуждестранен агент
Андрей Козирев, който е на 74 години и живее в Съединените щати, е бил първи дипломат при тогавашния президент Борис Елцин след разпадането на Съветския съюз през 1991 г.
Кремъл: Разговор между Путин и Тръмп е възможен след срещата с Уиткоф
Служителите на администрацията на Тръмп все повече се разминават по въпроса как да се излезе от задънената улица между Украйна и Русия,