16 Януари, 2026

Интерпол прекратил издираването на съпругата и дъщерята на Цветан Василев

Интерпол прекратил издираването на съпругата и дъщерята на Цветан Василев

Антоанета Василева

По думите на Константин Симеонов нашите институции отдавна са информирани за решението, взето на централно ниво

Адвокатът на банкера Цветан Василев - Константин Симеонов официално обяви, че съпругата и дъщерята на банкера, подсъдим за фалита на КТБ, вече не се издирват от Интерпол, съобщи за БТА.

По думите му бюрото на Интерпол у нас, което е в системата на МВР, със сигурност е уведомено от поне две седмици за решението, взето на централно ниво. Той отбеляза, че нашите институции знаят отдавна за него, но не са го обявили.

На въпрос дали сега Антоанета и Радосвета Василеви, които се намират в Сърбия, ще могат да пътуват свободно, адвокат Симеонов заяви, че те ще могат да правят това единствено в държави, които са членове на Интерпол, но не се намират в ЕС. Тъй като спроед него срещу двете жени има издадени Европейски заповеди за арест.

На 11 април 2017 г. прокуратурата обяви, че Антоанета Василева е обвинена задочно за "пране" на пари. На 16 август стана известно, че и дъщерята Радосвета Василева е обвинен задочно за същото престъпление.

Сподели:

Коментари (0)

Синът на бизнесмена Атанас Бобоков - Божидар, е задържан с пакет дрога, в неадекватно състояние

Синът на бизнесмена Атанас Бобоков - Божидар, е задържан с пакет дрога, в неадекватно състояние

Божидар Бобоков стана публично известен, когато на 1 декември беше арестуван за участие в безредиците в центъра на столицата.

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Първи пред комисията трябваше да застане следователят Бойко Атанасов, но той не се яви. Бяха изслушани Десислава Пиронева, Димитър Беличев, Ивайло Илиев, Михаела Райдовска, Пламен Петков и Светлана Шопова.

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Седем кандидати подадоха документи за участие в процедурата по избора на български представител в европейската прокуратура