6 Юни, 2026

Сарафов: Правим динамичен оглед на участъка убиец, предстои да изследваме пробите от асфалта

Сарафов: Правим динамичен оглед на участъка убиец, предстои да изследваме пробите от асфалта
Борислав Сарафов

Прави се динамичен оглед на местопроизшествието – взимаме и проби от асфалтовото покритие, за да можем да проверим количествените и качествените характеристике и дали отговарят на спецификацията на материала. Това обяви Борислав Сарафов, шеф на Следствието.

В понеделник ще се прецени къде ще бъдат дадени тези проби да се изследват – най-вероятно в лаборатория в чужбина, за да се изключи всякакво съмнение за манипулиране на резултатите, стана ясно от думите на Сарафов.

Днес разследващите затвориха пътя край Своге, където стана жестоката катастрофа с автобус, при която загинаха 17 души, предава Канал 3. 

Очаква се огледите да продължат почти цял ден, както и да бъдат взети проби от асфалта, положен на участъка убиец. Пътят официално е затворен от 10:00 до 18:00 часа за извършване на процесуално-следствените действия. На място пристигна и лично директорът на Националната следствена служба Борислав Сарафов.  

Организирани са обходни маршрути на затворения пътен участък: през път II-81 София - Монтана и път III164 Своге - Искрец - Бучин Проход.

Сподели:
Плевнелиев: Следя казуса с „Баба Алино“!  Не може да има половин прозрачност и половин върховенство на закона

Плевнелиев: Следя казуса с „Баба Алино“! Не може да има половин прозрачност и половин върховенство на закона

Бившият държавен глава отбеляза, че по случая „Баба Алино“ все още не е чута официалната позиция на ДНСК.

Ще поведе ли патриарх Даниил хомофобско шествие?

Ще поведе ли патриарх Даниил хомофобско шествие?

Тома Биков: Направихме твърде много компромиси с ДПС и ПП-ДБ

Тома Биков: Направихме твърде много компромиси с ДПС и ПП-ДБ

Депутатът беше категоричен, че отговорността за настоящото управление е изцяло на президента Румен Радев и „Прогресивна България“

Коментари (0)