7 Юли, 2026

Сърбия иска да подпише ново споразумение за газ с Русия през 2025 г

Сърбия иска да подпише ново споразумение за газ с Русия през 2025 г
Ненад Попович

Разчита и на увеличаване на търговския обмен в сферата на земеделието

Сърбия разчита, че ще бъде подписано ново споразумение за газа с Русия през пролетта на 2025 г., при същите условия. Това съобщи днес сръбският министър, отговарящ за международното икономическо сътрудничество и социалното положение на църквата в страната и чужбина Ненад Попович, цитиран от контролираната от Кремъл агенция ТАСС и Дарик.

Попович коментира споразумението по време на 20-ото пленарно заседание на Междуправителствената руско-сръбска комисия в Санкт Петербург.

Той посочи, че Сърбия разчита на увеличаване на търговския обмен с Русия в сферата на земеделското производство.

„Днес говорихме за енергетика, за селско стопанство. Съществува огромен потенциал за сътрудничество и в двете сфери“, отбеляза той. „Производителите в земеделския сектор в Сърбия възприемат руския пазар като един от най-важните. Надяваме се, че в предстоящия период ще увеличим търговския обмен на селскостопанската продукция.“ - каза още Попович.

Вицепрезидентът на руския тръбопроводен монополист "Транснефт" Владимир Каланда посочи пред руски журналисти в рамките на Междуправителствената руско-сръбска комисия, че Русия е готова да окаже съдействие на Сърбия за строителството на петролопровод през Унгария към тръбопровода „Дружба“.

Сподели:
Сибиха: Украйна е готова на безусловно прекратяване на огъня, имаме конкретни предложения за мира

Сибиха: Украйна е готова на безусловно прекратяване на огъня, имаме конкретни предложения за мира

По думите му бъдещо мирно споразумение трябва да включва правно обвързващи двустранни гаранции за сигурност от страна на САЩ

Найджъл Фараж напуска британския парламент на фона на проверките срещу него - но се кандидатира отново

Найджъл Фараж напуска британския парламент на фона на проверките срещу него - но се кандидатира отново

Фараж е изправен пред разследване от парламентарна комисия заради подарък в размер на 5 милиона британски лири от криптомилиардер

Мадяр: Поразихме 10 танкера от „сенчестия флот“ на Русия в Азовско море за едно денонощие

Мадяр: Поразихме 10 танкера от „сенчестия флот“ на Русия в Азовско море за едно денонощие

Сред посочените съдове са „Венера-3“, „Санар-1“, „Санар-17“, „Климена“, „Тети“, „Алексей Саврасов“ и „Пенелопа“

Коментари (0)