25 Февруари, 2026

Сърбия плаши Хърватска с дипломатическа война

Сърбия плаши Хърватска с дипломатическа война

Сръбският външен министър Ивица Дачич заяви, че политиката на Сърбия към Хърватия в бъдеще ще се основава на принципа на реципрочността. Той отбеляза, че Белград ще отговори със същата сила, ако Загреб реши да оттегли своя посланик. Това предаде македонската електронна медия „Макфакс“, цитирана от "Фокус". „Надявам се, че ще надделее разумът и че ще продължим по пътя на добросъседството и сътрудничество, по пътеката, която прокараха президентите Колинда Грабар-Китарович и Александър Вучич. Но ако някой иска дипломатическа война, тогава ще има дипломатическа война“, заяви Дачич. Сръбският първи дипломат изтъкна, че хърватите са обявили за нежелано лице сръбският министър на отбраната Александър Вулин, и че Белград е отвърнал със същото на принципа на реципрочността. Според Дачич реципрочността е майка на дипломацията, както и че по подобен начин действат и американският и руският президент Доналд Тръмп и Владимир Путин.


Сподели:

Коментари (0)

 В Иран арестуваха шефа на японската телевизия NHK

В Иран арестуваха шефа на японската телевизия NHK

Шиносуке Кавашима и че е бил прехвърлен в прочутия затвор „Евин“. Правителственият говорител Масанао Озаки съобщи, че японски гражданин е бил задържан на 20 януари.

Диана Дамянова: Андрей Гюров  заменя калинки на ГЕРБ с калинки на ПП

Диана Дамянова: Андрей Гюров заменя калинки на ГЕРБ с калинки на ПП

За десет години са били подслушвани 260 магистрати от общо около 4000

4 жертви на нападение с нож в щата Вашингтон

4 жертви на нападение с нож в щата Вашингтон

Заподозреният е бил застрелян от полицейски служител, пристигнал на мястото на инцидента, заяви говорителката на полицията в Такома