Според Енвер Ходжай, вицепредседател на Демократическата партия на Косово (ДКП) и напускащ поста вицепремиер на Косово, Сърбия се превръща в троянски кон на Русия на Балканите. Съответното Ходжай сподели в съобщение в социалната мрежа „Туитър“.
По повод информацията за новите доставки от Русия на въоръжение за Сърбия, Ходжай отбеляза: „Страна, отговорна за геноцид и четири войни на Балканите, харчи най-много за закупуване на оръжие, най-вече от Русия. Това е ясен сигнал за разрушителните намерения на Сърбия да служи като троянски кон на Москва на Балканите“.
Още от Свят
Иран е готов за настъпление, Тръмп за "страхотната идея" за американски Ормузки проток
По-рано днес американският президент заяви, че Иран трябва да се предаде, за да бъде прекратена войната между двете страни
The Kyiv Independent: Украйна и Русия навлязоха във фаза на „тотална война“ за взаимно унищожение
Авторът на публикацията припомня, че настоящата война вече е един от най-кървавите конфликти на XXI век
Ще пристигнат ли в Киев специалните пратеници на САЩ Уиткоф и Къшнър? От Белия дом отговориха
По-рано беше съобщено, че те може да участват в мероприятията по случай Деня на независимостта на Украйна