Здравният министър Ланчар обяви, че от началото на година даренията за страната му възлизат на 9 мил. долара
Посланикът на САЩ в Сърбия заяви, че САЩ ще дарят 3,7 милиона долара на Сърбия в рамките на втората фаза от помощта в борбата срещу коронавируса, съобщава белградският вестник "Политика".
Посланикът каза, че САЩ имат нови партньори - Програмата на ООН за развитие /UNDP/ и Института за обществено здраве "Батут" - и сътрудничеството е важно, за да приключи пандемията.
Министърът на здравеопазването на Сърбия Златибор Лончар заяви, че общата помощ на САЩ за Сърбия от началото на пандемията възлиза на 9 милиона долара.
Този вирус не можем да го победим, ако не бъде победен в света, затова е важно сътрудничеството, заяви Лончар.
Директорът на канцеларията на Световната здравна организация в Сърбия Мариан Ивануша оцени, че епидемиологичната ситуация в Сърбия се подобрява и тенденцита на спад на новозаразените е добра. Той подчерта, че интересът към ваксинация в страната нараства и е най-голям в сравнение със съседните държави.
Още от Свят
Foreign Policy: Путин ще продължи ескалацията, докато войната не се превърне в заплаха за собствената му власт
Експертите отбелязват, че ударите по нефтопреработвателните заводи пряко засягат приходите, чрез които Кремъл поддържа лоялността на най-близкото обкръжение на Путин
Цените на петрола се понижиха рязко
„Днешното движение се дължи на подновените надежди за нова рамка за деескалация между Иран и страните от Съвета за сътрудничество в Персийския залив“, заяви Ребека Бабин,
Newsweek: Украйна става все по-ценен съюзник на САЩ, изпълнява роля, която Тръмп очакваше от ЕС
Според авторите украинското разузнаване е намерило възможност да „помогне на САЩ и техните партньори на фона на продължаващата война с Иран“