21 Февруари, 2026

САЩ: Amazon има незаконен монопол в онлайн търговията на дребно

САЩ: Amazon има незаконен монопол в онлайн търговията на дребно

Компанията използва наказателни и принудителни тактики

Висшият антитръстов регулатор на САЩ подаде иск срещу Amazon, обвинявайки гиганта в онлайн търговията на дребно, че управлява незаконен монопол, като задушава потенциалните си конкуренти.

"В жалбата ни се посочва как Amazon е използвал комплекс от наказателни и принудителни тактики, за да поддържа незаконно монополите си", заяви председателят на Федералната търговска комисия Лина Хан. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Симеон Дянков: 6000 души в администрацията могат да бъдат освободени,  това са 300 млн. евро годишни икономии

Симеон Дянков: 6000 души в администрацията могат да бъдат освободени, това са 300 млн. евро годишни икономии

По темата за удължаването на бюджета той обясни, че процедурата е ясно разписана в закона

Украйна удари с "Фламинго" завод за  „Искандер“ и „Орешник“

Украйна удари с "Фламинго" завод за „Искандер“ и „Орешник“

Путин посети завода преди време. Според ASTRA, в местни чатове жители на града пишат за поразяване на цехове №22 и №36

Axios: В Белия дом е обсъждан и „крайният вариант“ – ликвидирането на аятолах Хаменей

Axios: В Белия дом е обсъждан и „крайният вариант“ – ликвидирането на аятолах Хаменей

В най-напрегнатия момент от кризата между Вашингтон и Техеран в Белия дом е била на масата и най-драстичната опция – физическото отстраняване на върховния лидер на Иран.